Aizvadītajā sestdienā muižas ēkas durvis Vestienā vēra plenēra „Laisma" dalībnieki un mākslas norises apmeklētāji. Ar rajona padomes atbalstu Vestienas pamatskolā septīto vasaru notika radošo ļaužu plenērs, kam vainagojums bija brīvdabā radīto darbu izstāde.
Brīvi no sadzīves
25 cilvēki, kuru vidū ir profesionāli mākslinieki, mākslas skolu pedagogi no mūsu rajona un atsevišķām Latvijas vietām, glezniecības nozares pārstāvji no ārvalstīm (šoreiz Taivanas), nepilnas divas nedēļas dzīvoja un strādāja skatpunktu bagātajā Vestienā. Brīvi no sadzīviskām rūpēm, viņi savu laiku varēja veltīt mākslai.
Darba procesā — cesvainiete Sanita Ozola.
Iespēja bagātināties
– Pluss vienmēr ir tas, ka kāds plenēru noorganizē, – pasākuma vērtības uzskaitīja gleznotāja Biruta Stafecka. – Otrs pluss ir gleznainā vide un trešais – iespēja kontaktēties un savstarpēji bagātināties.
Uz jautājumu, vai netraucē dalībnieku dažādā pieredze mākslā, novadniece sacīja: – Esam pulciņš Mākslinieku savienības biedru, un ir rajona cilvēki. Plenēriem ir raksturīgi, ka visi iesaistītie nesavtīgi dalās, un tas nav abstrakti, bet dzīvi – ar praktiskiem padomiem. Tas, ka plenērā ir cilvēki ar dažādu pieredzi, ir pat interesanti, jo citam no cita ir ko aizņemties. Mēs, profesionāļi, esam tik ļoti apmācīti, ka tas reizēm traucē redzēt. Nepareizības, kas pamanāmas neprofesionāļu bildēs, reizēm ir ļoti ierosinošas. Turklāt rajona cilvēki visi ir ļoti labestīgi, te vēl ir saglabājies cilvēciskais faktors.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 17.07.2007.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto