No 16. oktobra līdz 16. novembrim Sarkaņu bibliotēkā skatāma Sarkaņu pamatskolas 9. klases skolnieces Lauras Ščedrovas mākslas skolā tapušo darbu izstāde „Izaugsme piecos gados".
Tajā skatāmi gleznojumi, zīmējumi, kolāžas, atspiedumi, konstruktīvie zīmējumi un mākslas valodas pamatu darbu mape. Kopumā bibliotēkā var apskatīt divdesmit darbu. Tiesa, pilnīgi viss, ko Laura pa šiem gadiem ir veidojusi un zīmējusi, nav izlikts, jo daudzi mākslas darbi ir nosūtīti uz Rīgu, arī tur, Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolā, ir atklāta izstāde ar mākslas skolas audzēkņu darbiem.
Laura pati savu sniegumu vērtē šādi: „Jaunākajās klasēs zīmēju ar patiku, jo man tas veicās. Apkārtējie uzslavēja un mudināja iestāties mākslas skolā. Nekas, ka iestājeksāmenā vēl nezināju, kas ir uzstādījums… Progress pa četriem Madonas mākslas skolā pavadītajiem mācību gadiem ir jūtams. Skolotāju atsauksmes ir diezgan labas un pozitīvas. Pārsvarā ar visu tieku galā, tikai nepatīk ķēpāšanās ar līmi. Labi padodas gleznošana, kur krāsas lieku pēc savām izjūtām, bet sanāk pareizi. Kā jau visiem iesācējiem, arī man pirmais mācību gads Madonas mākslas skolā nav bijis no vieglajiem – kamēr iepazīsties ar jauniem cilvēkiem, izjūti, kādus rezultātus skolotāji no tevis vēlas ieraudzīt, laiks paiet. Atzīšos, ka 1. kursā man ne tik ļoti patika zīmēt, jo tas nepadevās, kā gribētos. Tā kā tagad mākslas skolā rit beidzamais gads, eksāmeni pamatskolā sakritīs ar noslēguma darba veidošanu. Vēl neesmu izlēmusi, ar kādu darbu mākslas skolu absolvēšu, bet varu pačukstēt, ka tas noteikti būs gleznojums."
Izstādes iekārtošana nebija viegls darbs, liels paldies Sarkaņu bibliotekārei Irēnai Bačukai un Ijai Limai par sniegto palīdzību. Paldies arī Ilzei Krastiņai mākslas skolā par palīdzību izstādes darbu noformēšanā un Valdai Kļaviņai par darbu atvešanu uz izstādes vietu.
Par nozīmīgu panākumu uzskatāma Lauras uzvara laikraksta „Diena" rīkotajā skolu avīžu konkursā „5K" 2008. gada vasarā, kad Laura par saviem zīmējumiem skolas avīzes „Skurstenis" īsziņās un literārajā pielikumā ieguva nomināciju „Labākā ilustrācija". Žūrijas pamatojums: „Grafiski izsmalcināti un poētiski."
Lauras darbi ir publicēti arī dažās grāmatās: „Otiņas un pildspalvas ceļojums Madonas rajonā", „Madonas mazā meža grāmata", „Madonas rajona lepnuma grāmata". Tāpat Lauras zīmējumi skatāmi gandrīz katrā skolas avīzes „Skurstenis" numurā.
Autore: VITA JANSONE,
Sarkaņu pamatskolas 9. klases audzēkne
AUTORES foto