Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Piedalies seminārā „Skaņa, gaisma”!

Redakcija

Autors • 03.03.2008.

Burtu lielums

28. martā Madonas kultūras namā „Ģitāristu sesijas 2008" ietvaros sadarbībā ar uzņēmumiem „Audio AE" un „Kompānija NA" notiks iekārtu un tehnoloģiju seminārs „Skaņa, gaisma".
Šodien mums apkārt virmo spraiga kultūras dzīve. Ir daudzi vietēja, valstiska un starptautiska mēroga pasākumi, kuros piedalās amatieri un profesionāļi. Lai pasākums būti izdevies, vienlīdz svarīga ir skaņu un gaismu aprīkojuma un operatoru loma.

Pamatojums rīkot semināru „Skaņa, gaisma" ir situācija, ka par šīm lietām Latvijā runā maz, iemācīties šo atbildīgo amatu mūsu izglītības iestādes nepiedāvā. Domubiedriem, kuri ikdienā apkalpo starptautiskus un valstiskus dažāda mēroga pasākumus, ir jāsatiekas, jāiepazīstas un jādalās pieredzē. Semināra mērķis ir informēt dalībniekus par skaņu un gaismu lietošanas pamatiem un principiem, par iekārtām un to pielietošanu, sniegt skaidrojošu informāciju par skaņu un gaismu apstrādi, terminoloģiju un mūsdienīgām iespējām. Seminārā tiks runāts par pasākumu rīkošanu un promotēšanu, kā arī par televīzijas specifiku.

Ikviens var kļūt par pasākuma dalībnieku, piesakoties semināram (dalības maksa – Ls 30). Cenā ietilpst izdales materiāli, lekcijas, pusdienas un brīvbiļete uz „Ģitāristu sesijas 2008" noslēguma koncertu. Visvairāk tiek gaidīti cilvēki, kuri nodarbojas ar skaņas un gaismas uzstādīšanu kultūras namos, deju klubos, koncertējošu grupu tehniķi, organizatori, kas rīko pasākumus, un visi tie, kam ir saskare ar skatuves kultūru. Seminārā būtu ļoti ieteicams piedalīties Madonas rajona un republikas kultūras namu vadības pārstāvjiem.

Seminārā uzaicināti: Igors Kadoļčiks – skaņu aparatūras lietošanas pamati, raideri; terminoloģija. Igors pārstāv firmu „Skatuves sistēmu serviss", kas ir apskaņojusi daudzus starptautiskus un Latvijas mēroga koncertus un pasākumus. Viņam ir 20 gadu ģitārista stāžs, sešas reizes piedalījies „Ģitāristu sesijā" kā galvenais skaņu operators, sadarbojies ar grupām „Z-Scars", „Dzelzs vilks", „Fomins un Kleins", „Labvēlīgais tips", „Dakota", „Autobuss debesīs", piedalījies starptautiskās koncerttūrēs. Igors raksta mūziku teātra izrādēm, izmato MIDI programmatūras iespējas.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 04.03.2008.

Autors: IMANTS PULKSTENIS

„Ģitāristu sesijas" un semināra organizators


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px