„Brakos" vēl joprojām reibinoši smaržo ievas, pogo lakstīgalas un – ticiet vai neticiet – dzīvo divi draiski un nebēdnīgi velniņi. 26. maijā velniņi bija īpaši saposušies, jo šī diena viņiem bija neparasta.
Kā nu ne? Muzejā pasākums – „Velnišķīga darbošanās „Brakos"", ko organizēja R. Blaumaņa memoriālais muzejs „Braki" un biedrība „Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums".
Velniņi bija lepni, ka viņi atkal iekļuvuši grāmatā, šoreiz „Braku" ceļvedī visai ģimenei – „Nāc „Brakos"" (autores: Zinta Saulīte un Ingūna Džiguna). 26. maijā notika grāmatas atvēršanas svētki. Bija arī ciemiņi – skolēni un viņu pedagogi no Cēsu, Raiskuma sanatorijas internātpamatskolas, Cēsu pilsētas ģimnāzijas, Sveķu, Cesvaines speciālās internātpamatskolas, Grašu bērnu ciemata, kā arī audzēkņi no Ērgļu vidusskolas. Velniņi priecājās par daudzajiem viesiem „Braku" pagalmā, aicināja tos uz velnu deju, bet pēc tam notika radoši rosīga darbošanās piecās darbnīcās:
„Velnišķīgie velniņi" – veidojumi no māla, „Velniņu brīnumi virszemē" – veidošana no floristikas materiāliem, „Velniņu draiskie ceļi" – krāsu līkloči uz auduma, „Velniņu pārtapšana" – apgleznojumi uz stikla, „Mans velnišķīgais Es" – nozīmītes veidošana.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 02.06.2007.
Autore: ZINTA SAULĪTE
„Braku” muzeja speciāliste
AUTORES foto