Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Mūzikas festivāls Slovākijā

Redakcija

Autors • 23.05.2008.

Mūzikas festivāls Slovākijā
Burtu lielums

Pateicoties Nitras mākslu skolas draudzīgam uzaicinājumam, Madonas mūzikas skolas skolēnu koris (diriģente Ija Voiniča), koklētāju ansamblis (vadītāja Inese Ābola) un jaunie pianisti 4. maija pēcpusdienā devās uz Slovākiju – III Eiropas skolu jaunatnes mūzikas un mākslas festivālu Nitrā.

Festivāla trijās dienās darbs mijās ar izklaides pasākumiem, par kuriem laikus bija parūpējusies mūsu gide Viktorija. 6. maija pēcpusdienā viņa mūs sagaidīja un ieveda Tatru valstībā. Plostnieki, ietērpušies slovāku nacionālajos tērpos, ar trim saāķētiem plostiem veda mūs pa Vāhas upi. Skatam garām slīdēja mežiem apaugušie Tatri, kuru virsotnēs vīdēja senas pilsdrupas. Braucot pa upi, koris skandēja latviešu tautas dziesmas. Steidzāmies, jo vēl jāpaspēj apskatīt Slovākijas „Betlēmi". Bijām pārsteigti, ka viens cilvēks 20 gadu laikā spējis radīt Betlēmi no koka, tik savdabīgu „mini pasaulīti".

Vakarā bijām Bojņicā, kur piekalnē netālu no pils iekārtojāmies trijās mājiņās. Devāmies uz sanatoriju, kur daļa mūsējo izvēlējās minerālūdens baseinus peldei, daļa – sāls istabu. Minerālūdens gan slēgtajos, gan āra baseinos bija kā uzsildīts. Atgriežoties no baseiniem, priecājāmies par savdabīgo, vakara saules izgaismoto pili, par kuras valdniekiem klīst visdažādākās leģendas.

7. maijs. Pils jau sagatavota XV Starptautiskajam spoku festivālam. Šī festivāla gaidu gaisotnē kā noburti pārvietojāmies pa pils krēslainajām telpām, apbrīnodami smalkās koka mežģīnes, lielos spoguļus, milzīgo ceļojumu lādi. Pils celta uz apakšzemes ezeriem, zem tās 16 km garumā izveidotas ejas.

Pēc tam devāmies uz zooloģisko dārzu. Tur mūs sagaidīja orangutanu pāris, ziloņu šovs, zilās vardītes un daudzas citas eksotiskas radībiņas.

Pēcpusdienā – koncerts pie Bojņicas kultūras nama. Tajā uzstājāmies kopā ar četrām dejotājmeitenēm no Maskavas. Šis pirmais koncerts bija veltīts slovāku Atbrīvošanas svētkiem.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 24.05.2008.

Autore: INGRĪDA GAILĪTE
direktora vietniece mācību
un audzināšanas darbā

Foto no ceļojuma albuma


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px