30. aprīlī Cesvaines pilī notiks pasākums, veltīts Cesvaines astoņsimtgadei.
Šoreiz interesentus kopā pulcina vairākas organizācijas, un sarīkojumam dots nosaukums „Mūzika un māksla pilī". Kā laikrakstu informē Cesvaines mūzikas un mākslas skolas direktore Inta Stiene, tieši šīs skolas audzēkņi un skolotāji, Cesvaines jauktais koris, Cesvaines muzejs un p/a „Cesvaines tūrisma centrs" būs pasākuma galvenie varoņi, kas publiku aicinās apskatīt izstādes, noklausīties koncertus un piedalīties prezentācijā. Ceturtdienas vakara programmā paredzēts: pulksten 17.30 pils pagalmā – „Cesvainieša pils apmeklētāja kartes" prezentācija, pulksten 18 – fanfaras pils tornī, pulksten 18.05 pils labā spārna balkonā – klarnetistu duets, pulksten 18.10 pils centrālajā balkonā spēlēs saksofonistu kvartets, pulksten 18.15 pils kreisā spārna 1. stāva balkonā uzstāsies vokālais ansamblis, pulksten 18.20 pils kreisā spārna 2. stāva balkonā dzirdēsim flautistu ansambli, pulksten 18.25 pils terasē muzicēs kameransambļi, pulksten 18.45 pils torņa 3. stāva zālē notiks skolas mākslas nodaļas absolventu darbu izstādes atklāšana, pulksten 19 pils torņa 4. stāva zālē – mākslas nodaļas audzēkņu Harija Šulca gleznu kopiju izstādes atklāšana, pulksten 19.15 pils mūziķu zālē spēlēs stīgu kvartets, bet pulksten 19.30 pils lielajā zālē uzstāsies orķestris, stīgu orķestris un Cesvaines jauktais koris.
Atnākušie varēs apskatīt pili un muzeju, iepazīties ar p/a „Cesvaines tūrisma centrs". Tā būs atvērto durvju diena Cesvaines mūzikas un mākslas skolas mūzikas nodaļā un mākslas nodaļā.
Autore: INESE ELSIŅA