Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Muzicē Latvijas pašvaldību vadītāji

Redakcija

Autors • 30.10.2008.

Muzicē Latvijas pašvaldību vadītāji
Burtu lielums

Jau piekto gadu Lubānā notika muzicējošo Latvijas pašvaldību vadītāju saiets. Pie tā idejas šūpuļa stāvējis Lubānas pilsētas galva Miķelis Gruzītis un Lubānas teātra režisore Ilze Kraukle. Šo gadu laikā Lubānā uzstājušies 14 pašvaldību vadītāji.

Arī šogad pasākums notika tumšā un drūmā laikā – 25. oktobrī, kad dvēselē sāk mosties depresīvas izjūtas, bet talantīgie un atraktīvie pašvaldību vadītāji pilsētas iedzīvotājiem dāvāja prieku un skaistu mūziku.

Kaut gan piektais gads jau nozīmē tradīcijas pastāvēšanu, tomēr grūti pateikt, vai pilsētu un pagastu vadītāji Lubānā uzstāsies arī nākamgad, jo vasarā paredzētas pašvaldību vēlēšanas un nav zināms, ko tauta ievēlēs, – tādus, kas prot dziedāt, vai tādus, kas prot runas teikt. Esam sapratuši, ka tautai patīk cilvēki, kas dzied un muzicē. Trīs gadus te ir gan spēlējis, gan dziedājis, gan runas teicis „Bumeranga" mūziķis – bijušais Valkas pilsētas mērs Vents Armands Krauklis, kas tagad jau sēž Saeimā. Visus piecus gadus Lubānā viesojies Gulbenes pilsētas galva Nikolajs Stepanovs, ko Lubānā uztver kā pašu cilvēku un šogad lūdza viņu palīdzēt vadīt pasākumu.
Koncerta iecere – tikšanās pēc garas un grūtas darba nedēļas „uz ielas stūra tai krodziņā mazā", un to ieskandināja Lubānas vokālais ansamblis „Naktsputni". Savu kompozīciju „Manam novadam" dziedāja namatēvs Miķelis Gruzītis, atgādinot, ka 30. oktobrī Lubānas novadam aprit pirmais gads un šis novads ir arī viņa sirds mūža lolojums.

Jau ceturto reizi Lubānā uzstājās Jērcēnu (Valkas rajons) pašvaldības vadītājs Oļģerts Auniņš – kalsns, inteliģents vīrs, kam līdzi iepriekšējos gados bija Jērcēnu dzejas teātris. Vakara vadītāja Ilze Kraukle jautāja O. Auniņam, kā viņš sācis muzicēt, un atbilde skanēja: mana jaunība ir „The Beatles" un „The Rolling stones" laiks, pats pirmo reizi ģitāras stīgām pieskāros 5. klasē. O. Auniņš ir LLU absolvents, inženieris, bet studiju gados spēlējis basģitāru deju kopas „Kalve" instrumentālajā pavadgrupā. Šogad O. Auniņš uz skatuves bija viens pats, un viņa ģitāra mums klusu jautāja: „Vai mēs paspēsim, vai mēs spēsim/ Uzcelt baznīcu mājupceļā?"

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 30.10.2008.

Autore: AIJA ANDERSONE

SANTAS KUNDRATES foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px