15. maijā brāļu Jurjānu memoriālais muzejs „Meņģeļi" jau piekto reizi iesaistījās Muzeju nakts pasākumā. Šogad tam muzeja darbinieki izvēlējās nosaukumu „Nāc atpūsties pie dabas".
Šis gads ir ļoti nozīmīgs, jo tiek svinēta muzeja 20. darba sezona. Jubilejai par godu Muzeju nakts pasākums tika atklāts ar Ērgļu vidusskolas un Ērgļu mākslas un mūzikas skolas mākslas nodaļas skolēnu darbu izstādi, kurā ikviens apmeklētājs tika aicināts nobalsot par viņaprāt skaistāko darbiņu.
Par spīti sliktajiem laika apstākļiem pie muzeja dīķīša bija gaidīti visi interesenti, kas vēlējās iegūt noderīgus padomus copēšanā Māra Oltes vadībā. Savukārt klētiņā ikviens varēja piedalīties jogas nodarbībā un pacelt dvēseli līdz mākoņiem jogas speciālista Māra Šverna vadībā. Nobaudīt īpašo „Meņģeļu" tēju aicināja un savā pieredzē par tēju dziedinošajām spējām dalījās muzeja speciāliste Sarmīte Čornija. Klētiņā klaudzēja stelles, jo tur ar muzeja darbinieces Intas Dalibas palīdzību tika austs lupatu deķītis. Tomēr vislielāko jautrību izraisīja metāla pūšamo instrumentu ieskandināšana ar muzeja darbinieces Kristīnes Lūses līdzdalību.
Laika apstākļi šogad nelutināja, tomēr bija apmeklētāji, kuri par spīti tam un pavasara dārza darbiem atrada laiku apmeklēt mūsu muzeju.
Lielu paldies muzeja darbinieki vēlas pateikt Ērgļu vidusskolas 12. klases skolniecēm Ievai Veipai un Agritai Lūsei par svaigas dzirksts ienešanu izstādes tapšanā, Mārim Oltem par copēšanas padomu sniegšanu un Mārim Švernam par dvēseles pacelšanu līdz mākoņiem.
Autore: KRISTĪNE LŪSE,
muzeja vadītājas p. i.