17. maijā no pulksten 21 līdz 18. maija pulksten 1 Brāļu Jurjānu memoriālmuzejā „Meņģeļi" notiks Muzeju nakts pasākums – mūzikas nakts „Meņģeļos". Programmā iecerēts muzikāli teatralizēts uzvedums pēc vācu šnites, kurā uzstāsies preilenes no Rīgas jeb sieviešu ansamblis „Kancona" ar dziesmām, mūziku un krāšņiem tērpiem.
Sekos seno mūzikas instrumentu gatavošana kopā ar muzeja darbiniekiem un kopīgā mūzikas instrumenta izveidošana. Neiztiks arī bez spēlēm un rotaļām par un ap Vāciju.
Pirms Muzeju nakts pasākuma Ērgļos tika izsludināts zīmējumu konkurss „Mans mīļākais mūzikas instruments". Konkursa darbus varēs aplūkot Muzeju nakts laikā. Notiks balsošana par skatītājiem tīkamāko zīmējumu, būs žūrijas balvas un skatītāju simpātiju balva. Pulksten 23 – zīmējumu konkursa „Mans mīļākais mūzikas instruments" apbalvošanas ceremonija.
Pagalmā skanēs mūzika vācu stilā, un gaidāms cienasts vācu gaumē. Ar gardiem, sutinātiem kāpostiem un desiņām cienās čaklā saimniecīte Matilde.
Pulksten 24 – atrakcija „Noķersim „Meņģeļu" spoku!". „Meņģeļu" spoks ieradīsies pasākuma norises vietā, lai noskaidrotu titula „Ātrākās kājas" ieguvēju.
Esi klāt arī tu!
Autore: IEVA VILNĪTE
muzeja direktore