Madonas Valsts ģimnāzijas audzēknes Inga Ozoliņa, Ilona Bērziņa, Baiba Puzāka un Līga Dreiškina šajā pavasarī apvienojušās ansamblī un kopīgi muzicē. Plašāku auditoriju meitenes pārsteidza 24. aprīlī skolas pasākumā „Mūsu talanti”, tomēr vislielākais pārbaudījums jaunajai grupai bija uzaicinājums uzstāties Latvijas Valsts prezidentam Valdim Zatleram ar kundzi Lilitu Zatleri viņu vizītes laikā Madonas rajonā.
Un tā 30. maijā Madonas kultūras namā četrotne godam izturēja piepildītās zāles uzmanību un pēc dziesmas „Funeral of the hearts" no grupas HIM repertuāra izpelnījās labu devu aplausu.
– Mācāmies Madonas Valsts ģimnāzijas 11. klasē, – tūlīt pēc priekšnesuma „Staram" pastāstīja meitenes. – Visas esam absolvējušas Madonas mūzikas skolu (čella, vijoles, klavieru un kora klasi), ģitārspēle nedaudz apgūta pie skolotāja Artura Kloppes.
Uz jautājumu, kā radās ideja nodibināt muzikālu vienību un koncertēt, Inga Ozoliņa atbildēja: – Iemācījos dziesmu un sapratu, ka kaut kā izpildījumam pietrūkst, tad pielikām klāt vijoli, vēl pēc laika – čellu un bekvokālu. Tad dziesma ieskanējās. Esam uzstājušās pasākumā „Mūsu talanti" (Inga ar šo priekšnesumu ieguva 1. vietu. – I. E.) un sanāksmē par skolas formām. Šodien bija iespēja spēlēt Valsts prezidentam un Madonas vispārizglītojošo skolu audzēkņiem, skolotājiem.
Kad vaicāju, kādas ir kolektīva tālākās idejas, saņēmu atbildi, ka svarīgākais ir repertuāra jautājums. „Mums padomā ir apgūt arī citas dziesmas, jo nepieciešams plašāks repertuārs."
Arī nosaukuma grupai vēl neesot, tomēr meitenes ir spārnotas projektu turpināt. Iespējams, pārliecību tam deva arī veiksmīgā uzstāšanās Valsts prezidentam. "Tikšanās ar Valdi Zatleru likās interesanta, ar uzmanību klausījāmies viņa atbildes."
Autore:INESE ELSIŅA