Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Manu pēdējo Dziesmu svētku stāsts

Redakcija

Autors • 20.08.2008.

Manu pēdējo Dziesmu svētku stāsts
Burtu lielums

Tik ātri ir pagājusi vasara – kora mēģinājumi, skate Madonā, rajona tautas kolektīvu svētki pirms Dziesmu svētkiem, sadziedāšanās Cēsu estrādē, otrreizējā skate Valmierā.
Korim pavēries ceļš uz Rīgu – uz lielajiem 2008. gada Dziesmu svētkiem. Skaisti! Galvenais – piederības sajūta, pacēlums, dalībnieku sirsnīgums un labestība (kaut gadās arī pa "rūgtam pilienam", jo cilvēki jau ir dažādi un kā tagad saka: – Tas viss ir normāli).

4. jūlija rītā pulksten 5 kāpjam autobusā un dodamies uz Rīgu. Pirmais gājiens ir uz mēģinājumu Mežaparka Lielajā estrādē. Tur ierodoties, acis apžilbina saule un dalībnieku daudzkrāsainie krekliņi. Sākas mēģinājums. Senioriem jāgaida ilgi, jo mūsu uznāciens paredzēts tikai uz pāris pēdējām dziesmām.

Piedalāmies Mežaparka Lielajā estrādē ģenerālmēģinājuma koncertā un nākamajā dienā – atklāšanas koncertā. Varam izbaudīt koncertu un pievienoties kopkorim tikai atklāšanas koncerta noslēgumā.

6. jūlijā sākas svētku dalībnieku gājiens. Madonas rajona dalībnieki uz krastmalu dodas pēc pulksten 13. Tā kā dzīvojam centrā, Zālīša vārdā nosauktajā pamatskolā, uz krastmalu dodamies kājām. Pa ceļam redzam mūsu Lubānas novada mēru Miķeli Gruzīti, un viņu vietnieku Vilni Strautiņu.

Daudzkrāsainais dalībnieku gājiens plūst no Daugavmalas pa Kaļķa ielu Brīvības pieminekļa virzienā – ar dziesmām un dejām, skatītāju aplausu pavadīts, kopā ar kolektīviem iet arī pašvaldību vadītāji. Daudzviet redzami jauni pāri ar bērniem, arī lubāniešu Kraukļu ģimene. Tribīnēs pie Rātsnama mūs sveic valsts prezidents Valdis Zatlers ar sievu, eksprezidente Vaira Vīķe -Freiberga, premjers Ivars Godmanis. Un tad cauri pušķotiem goda vārtiem krāšņais dalībnieku gājiens dodas tālāk – līdz Dailes teātrim.

Jāpiemin, ka mūsu mītnes skolai ļoti labas, "barotājas", nākam un ejam kaut divos naktī – vakariņas mums tiek pasniegtas siltas un garšīgas. Saimniecēm daudz palīdz mūsu kultūras nama vadītāja Velga Puzule.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 21.08.2008.

Autore: Ārija Lancmane


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px