Kurš gan nezina jau pusgadsimta garumā Madonas kultūras nama galveno mantojumu – senioru jaukto kori "Mantojums"? No visiem četrdesmit kolektīviem tas ir pats kuplākais, jo apvieno vairāk kā pussimts dziesmu mīļotāju. Panākumi gūti gan dziesmu svētkos, gan dažādos koncertos visā republikā.
Jubilejas pasākums
Pirms pusgadsimta jubilejas pasākuma, kas plānots novembra beigās, varam atskatīties un atcerēties jaukās uzņemšanas Rīgas Mazajā Ģildē, Mārupē, Ogrē, Cēsīs, Valmierā, koncertus un viesošanos Marjamas pilsētas svētkos Igaunijā, ekskursiju uz sadraudzības pilsētu Vaiji Vācijā, līdzdalību kultūras nama atklāšanas koncertā un piedalīšanos gan rajona, gan valsts dziesmu un deju svētkos. Jā, sezona gara un pasākumiem piesātināta. Bet pa vidu rajona un Vidzemes zonas skates un neskaitāmi mēģinājumi ik nedēļu.
Daļai dziedātāju papildus slodzi rada arī ansambļu skates un koncerti. Kā zināms, kora vīru grupa "Madonas zeļļi" ansambļu konkursā guva ievērojamus panākumus. Žēl, ka ansambļa aktivitāte ir nepietiekama sakarā ar tā dalībnieku ievērojamo gadu nastu. Bet sieviešu ansamblim "Veldzes", kā sastāvā puse ir kora dalībnieces, atpūsties neļauj vadītāja Edīte Birka.
Jauna sezona
Kora sastāvs veidojas ne tikai no Madonas pilsētas pensionāriem. Dziedātmīļi sabrauc no Praulienas, Lubānas, Saikavas, Ļaudonas, Lazdonas, Bērzaunes, Vestienas, Kusas. Kolektīvu veiksmīgi jau divus gadu desmitus vada Ināra Stepāne. Liels nopelns kolektīva saliedēšanās ir kora prezidentam, šo amatu sekmīgi pirmo sezonu veic Ligita Liepiņa.
Neaizmirstamas emocijas visiem saistās ar aizvadītajiem Vispārīgajiem latviešu dziesmu svētkiem Rīgā, svētku gājienu un koru koncertu Doma laukumā.
Bet atpūsties nav laika. Sakarā ar gaidāmo kora jubileju, viesu uzņemšanu no Igaunijas un Rīgas septembra nogalē, jaunās sezonas pirmā kopā sanākšana būs jau
19. augustā plkst.14.00 Madonas kultūras namā. Un tad ik nedēļu otrdienās pēcpusdienā.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 09.08.2008.
Autors: MĀRTIŅŠ ŠULMANIS
kora dalībnieks
AUSTRA APSĪŠA foto