Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs šobrīd mājvietu ir radusi divu mūsu sadraudzības partneru no Vaijes, mākslinieku Gabrieles Dodeles (Gabriele Dodel) un Jirgena Filcena (Jürgen Büse Filzen) darbi.
Šajā pirmdienas pēcpusdienā, klātesot pašiem māksliniekiem, notika svinīga izstādes atklāšana, kurā piedalījās gan delegācija no Vaijes rātes kultūras darba organizatores Heddas Benneres vadībā, gan Vaijes skolēni, kuri šobrīd uzturas Madonā, gan Madonas novada pašvaldības pārstāvji un daudzi madonieši.
– Šodien mums ir īpaša diena – sadraudzības diena, kas norit zīmē „koks". Gada sākumā Vaijē ar šādu nosaukumu norisinājās īpaša akcija. Pēc mākslinieku skicēm tika izveidoti 35 balti krēsli, kuri tika izvietoti ap Vaijes rātsnama kokiem, tādējādi izceļot pašus kokus. Šobrīd divi no tiem ir atceļojuši uz Madonu, viens tika iedāvināts novada pašvaldībai, otrs – muzejam, un jūs to varējāt apskatīt, ienākot muzeja pagalmā, bet mūsu izstāžu telpās šodien tiek atklāta divu Vaijes mākslinieku – Gabrieles Dodeles un Jirgena Filcena – personālizstāde. Šī ir jau 20. mūsu sadraudzības izstāde, – uzrunājot klātesošos, Vaijes-Madonas jau divos gadu desmitos mērāmo sadarbību iezīmēja Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja direktore Līvija Zepa.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.09.2011.
Autore: BAIBA MIGLONE
OĻĢERTA SKUJAS foto