Kā zināms, šogad Mākslas dienu devīzei ņemts Imanta Ziedoņa dzejolis „Es eju tev droši uz ielas klāt,/ Es gribu ar tevi parunāt…".
Parunāsimies par to, kā dzīvojam, kā gribētu dzīvot, kas būtu jādara, kas to darīs.
Parunāsimies, darot kopīgu darbiņu – taisot putnu būrīšus. Kad pēdējo reizi jūs kopā ar saviem bērniem vai mazbērniem to darījāt? Kad vecākais brālis ar jaunāko sastrādājās? Pagājušajā gadā? Pirms dažiem gadiem? Aizmirsies?
Mākslas dienas ir vispiemērotākais laiks, lai paskatītos uz sevi un citiem ar svaigu skatienu, no cita leņķa. Kāda ir mana māja? Kāds esmu es pats? Kā mēs sadzīvojam ar līdzīgajiem un atšķirīgajiem? Vai manā dārzā (tiešā un pārnestā nozīmē) ir mājas arī putniem?
Manuprāt, Danutes Vēzes darbi vienmēr uzdevuši līdzīgus jautājumus mums, skatītājiem. Un tā nav nejaušība, ka tik ļoti saskanēja Danutes un studijas „Ota" dalībnieku kopīgās izstādes pamatideja ar Mākslas dienu aicinājumu. Acīmredzot tas viss plīvo gaisā.
Aicinām visus, lielus un mazus, 10. aprīlī jau no pulksten 12 nākt uz muzeju gatavot putnu būrīšus. Muzeja darbinieks, galdnieks Andžejs Kļaviņš palīdzēs ar padomu un ierādīs, kas darāms iesācējiem.
Pulksten 14 atklāsim izstādi „Mājas cilvēkiem un putniem", tiksimies ar autoriem.
Tad turpināsim gatavot putnu būrīšus. Mākslas dienu pasākumu atbalsta Madonas novada dome.
Autore: INESE JAKOBI,
Madonas muzeja mākslas izstāžu organizatore