Aprīļa beigās Madonas pilsētas
2. vidusskolā notika mākslas jomas noslēguma pasākums.
Pasākumā tika aptverta literatūra, mūzika un vizuālā māksla. Apbalvoja skolēnus, kas gada garumā prezentēja skolu rajona, republikas konkursos, pasākumos.
– Šāds pasākums skolā notika pirmo reizi. Tajā tika parādīts skolēnu veikums gada garumā. Skolā mākslas jomas noslēguma pasākumi ir no 6. līdz 12. klasei, bet katras skolotājas ziņā ir, kā organizēt tos, – "Staram" pastāstīja latviešu valodas, literatūras un mūzikas skolotāja Anita Kļaviņa.
Skolotāja Anita Kļaviņa Madonas pilsētas 2. vidusskolā māca latviešu valodu, literatūru, mūziku. Viņas vaļasprieks ir arī vizuālā māksla un citas mākslas nozares. Ar to gan pati nenodarbojas, taču iepazinusi daudzu mākslinieku darbus. Iegūtās zināšanas viņa apvieno, mācot literatūru un mūziku. Mūzika skan literatūras stundās, tajās skolēni regulāri "izdzied dzeju". Skolotāja Kļaviņa vienmēr latviešu valodu un literatūru māca kādai no vidusskolas klasēm, savukārt viņas audzināmā klase katru nedēļu papildus vienu stundu dzied. Skolotājas pieredze rāda, ka audzēkņiem tā rezultātā attīstās dikcija, uztveres, koncentrēšanās spējas. Skolēni kļūst atvērtāki, komunikablāki. Viņiem nav problēmu uzstāties auditorijas priekšā, izsakot savu viedokli, diskutējot un prezentējot sevi.
– Noslēguma pasākumā rādot labāko skolēnu sniegumu, mēs parādām, ka jebkurš var ko sasniegt. Katram ir sava mākslinieciskā dzirksts un dotības – dziedāšanā, runāšanā, zīmēšanā. Liels paldies direktoram Valentīnam Rakstiņam un mācību pārzinei Valentīnai Šakurai par atbalstu un sapratni, – savu pateicību izteica Anita Kļaviņa.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 08.05.2008.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
OĻĢERTA SKUJAS foto