Sestdien, 14. aprīlī, Cesvaines vidusskolā uzstāsies Madonas pūtēju orķestris. Koncertā kopā ar mūsu kolektīvu spēlēs arī Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris.
17. martā Valmierā notika V Latvijas pūtēju orķestru konkurss. Tajā lielu uzvaru svinēja Madonas pūtēju orķestris, iegūstot 1. vietu savā grupā, balvu par labāko obligātā skaņdarba atskaņojumu, kā arī absolūti augstāko punktu summu visā konkursā – 47,47 punktus no 50 iespējamajiem.
Konkursu vērtēja starptautiska žūrija, pazīstami pūtēju orķestru diriģenti no Itālijas, ASV un Igaunijas. Pēc konkursa bija patīkami iepazīties ar žūrijas komisijas locekļu atziņām. Citēšu: „Ļoti labi sabalansēts un skanīgs orķestris", „Orķestris spēlē niansēti, ir atzīstama intonatīvā tīrība, skaisti frāzējumi un soloposmi", „Jūsu orķestris ir ļoti labs – bravo!". Žūrijas pārstāvis Aleksandrs Kūpss no ASV bija ļoti pārsteigts, ka tik mazā pilsētā kā Madona iespējams izveidot orķestri ar patiesi profesionālu varēšanu, Madonai jābūt lepnai par tādiem mūziķiem un tik labu orķestri.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.04.2012.
Autors: ANDREJS CEPĪTIS,
Madonas pūtēju orķestra diriģents
SANDIJAS VEIPAS foto