Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Madonas pilsētas svētki novadam

Redakcija

Autors • 10.06.2010.

Madonas pilsētas svētki novadam
Burtu lielums

Triju dienu maratonu Madonas pilsētas un novada svētku svinēšanā iekrāsoja arī tradicionālais tautas mākslas kolektīvu koncerts pilsētas estrādē.

No vienas puses – tradicionāls, jo piedalījās gan dziedātāji, gan dejotāji un skatītāju rindās bija kā vietējie, tā ārvalstu viesi, no otras puses – koncerts, kas apliecināja spēju mainīties un nest arī jaunas vēsmas.

– Svētku ietvaros divas dienas īrējām lielo skatuvi, tāpēc vēlējāmies to izmantot pilnībā, – laikrakstam atklāja Madonas novada domes kultūras darba organizators Jānis Kļaviņš. – 4. jūnija vakarā skatuve noderēja Latvijas Nacionālā teātra izrādes „Teātra žurka 2010 jeb Kornēlijas inovācijas" uzvedumam, kur piespēlēja grupa „Labvēlīgais tips", savukārt 5. jūnijā uz skatuves apmetās instrumentālais ansamblis „Perfect Music Band" Artura Kloppes vadībā, kas dzīvajā spēlēja pavadījumu novada koriem un vokālajiem ansambļiem.

Kori un vokālie ansambļi pie tam dziedāja gan atsevišķi, gan kopdziesmas, un tas nenoliedzami bija jauninājums un savā ziņā – izaicinājums.

– Tā saturu ielikām jaunā formā, – komentēja Jānis Kļaviņš. – Ar domu, lai koncerts atšķirtos no citiem gadiem. Tas, ka pašdarbības kolektīvu sniegums ir jāiekļauj novada svētku programmā, šaubas neradīja, jo gada atskaites koncerts ir tradīcija, no kā atteikties nedomājam.

Koncerta pieaugušo kolektīvus vokālajā nozarē veiksmīgi nomainīja un citām noskaņām iekrāsoja bērnu un jauniešu kolektīvi, kas sevi apliecināja tautisko deju jomā. Redzējām dejas no X Vispārējo skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāra, kā arī raksturdejas vidējās un vecākās paaudzes deju kolektīvu sniegumā.

Kā pieklājas sabiedrības plaši apmeklētā sarīkojumā, novada svētku koncerts bija brīdis, kad īpašu cieņu un uzmanību izrādīt labi paveikta darba veicējiem. Šoreiz uz skatuves tika aicināta dāma, kas neatlaidīgi kopusi un auklējusi tautas mākslas kolektīvu darbu rajona skolās daudzu gadu garumā. Cilvēks, kas sevi bez noguruma apliecinājis novadpētniecības darba koordinēšanā rajona skolās – ilggadējā Madonas bērnu un jauniešu centra direktore Leontina Brenčeva. Ministru prezidenta parakstīto Pateicības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu skolēnu patriotiskajā audzināšanā un sveicot ar Latvijas Republikas atjaunošanas 20. gadadienu, Leontinai Brenčevai pasniedza Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters.

– Leontina ir viens no tiem cilvēkiem, kas deg par savu lietu, neskaita ne minūtes, ne stundas, ir savas vietas un lietas patriote, – apliecināja domes priekšsēdētājs. Atbildes runā bijusī BJC direktore sacīja paldies bērniem, vecākiem, klašu audzinātājiem, skolu direktoriem, direktoru vietniekiem audzināšanas darbā, izglītības pārvaldei, saviem kolēģiem un vadībai, kura sekmēja un allaž prata novērtēt viņas vadītās iestādes darbu. „Lai Dievs dod veselību arī turpmāk pašvaldībai sniegt visu to, kas bērniem nepieciešams, lai viņi varētu dejot, dziedāt un būt par Madonas saimniekiem."

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 10.08.2010.

Autore: INESE ELSIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px