16. septembrī Kultūras ministrijas (KM) Latvijas Muzeju padome apstiprinājusi Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja atkārtoto akreditāciju uz nākamjiem pieciem gadiem.
– Tuvākajā laikā saņemsim arī apliecību par akreditāciju, bet tās parasti pasniedz kādā seminārā vai sanāksmē, – stāsta muzeja direktore Līvija Zepa. – Lai izietu akreditāciju, sagatavojām muzeja attīstības koncepciju no 2010. līdz 2015. gadam. Savukārt 21. jūnijā muzejā ieradās ekspertu komisija. Mūsu darbu vērtēja KM Muzeju un vizuālās mākslas nodaļas vadītājs Jānis Garjāns, vecākā referente Anita Jirgensone, Ogres muzeja direktore Iveta Ruskule un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja departamenta vadītāja Alīda Krēsliņa. Uz tikšanos bija aicināts arī Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters un novada pašvaldības kultūras darba organizators Jānis Kļaviņš, lai pārrunātu visus aktuālos muzeja darba jautājumus. Šī akreditācija vairāk bija vērsta uz muzeja krājumu, tā saglabāšanu un uzskaiti. Šobrīd, kā jau teicu, esam saņēmuši atzinumu par akreditāciju. Tajā uzsvērts, ka Madonas novada pašvaldības ieinteresētība muzeja attīstībā un līdzšinējie muzeja sasniegumi rada pārliecību, ka tas spēs īstenot muzeja darbības stratēģiju 2010.-2015. gadam. Ir arī daži ieteikumi muzeja darbības pilnveidošanai, tajā skaitā, piemēram, izstrādāt atbilstošas pastāvīgās ekspozīcijas koncepciju un sadarbībā ar pašvaldību iespēju robežās nodrošināt tās īstenošanu, papildināt muzeja mājas lapu ar informāciju par muzejpedagoģisko programmu piedāvājumu utt.
Autore: BAIBA MIGLONE