Šopiektdien, 14. decembrī pulksten 18 Madonā, kinoteātrī „Vidzeme", notiks filmas „Likteņa līdumnieki" pēdējās daļas pirmizrāde un tikšanās ar filmas radošo komandu. Skatītājiem Latvijā populārā seriāla pēdējo daļu Latvijas Televīzija sāks demonstrēt ar 23. decembri
Laikraksts „Stars" filmas režisori un aktierus iztaujāja Liezēres pusē, laikā, kad „Kalna Jaunzemos"(„Nārbuļos") tapa seriāla pēdējie kadri.
– Kad darbam bija jāsākas, es skaidri apjēdzu uzdevumu, kas mums visiem ir priekšā, – atzina režisore Virdžīnija Lejiņa. – Šis uzdevums likās liels un svēts – parādīt vairāk nekā 100 gadu mūsu tautas dzīvē, jo viena dzimta sevī ietver visas tautas likteni. Tā kā atzīstu senlatviešu ticību, pirms ierakstiem aizbraucu uz pilskalnu pie svētozola un lūdzu, lai senči palīdz. To jutu uz katra soļa, ka viņi stāv klāt un neredzami ir blakus.
Kaut runāt par nacionālismu un patriotismu šodien skaitās slikta gaume, man likās, ka tā ir vissvētākā lieta – atgādināt, kas mēs esam un no kurienes nākam. Tāpēc pateicos liktenim, ka bija iespēja šo darbu darīt.
– Vai, veicot filmēšanu, scenārijā un tēlu atklāsmē notika kādi pavērsieni?
– Būtībā pavērsienu nebija: tikai jo vairāk ieej kādā situācijā, jo vairāk to izjūti. Katrs cilvēks vai tēls, kad sāk savu dzīvi, atklāj nianses, kas nepieciešamas, lai viņš attīstītos un augtu. Tēls pats pieprasa pilnu savu dzīvi, man to bija jāpalīdz īstenot.
– Vilšanās komandas sastāvā, šķiet, režisorei nav bijusi.
– Daži cilvēki nomainījās, bet šis bija tas retais gadījums, ka no pirmā brīža līdz pēdējam mūsu komandā valdīja saskaņa un humora gars. Apstākļi bija ārkārtīgi grūti, filmai bija mazs finansējums, strādājām uz entuziasma pamata, bet savstarpējā mīlestība bija neizsīkstoša.
– Kas jāpaveic, lai televīzijas skatītāji redzētu jaunās daļas visas sērijas?
– Šobrīd materiālu montējam, pēc tam būs skaņas apstrāde. Darbs pie tā kopā ar filmas otru režisori un skaņu režisoru mums būs līdz pavasarim. Beidzamās daļas 1. sēriju gan esam samontējuši, gada nogalē skatītāji savos televīzijas ekrānos 20 sēriju materiālu pakāpeniski redzēs katru svētdienu.
– Vai atgriešanos Liezēres pusē paredzat?
– Esmu šo pusi iemīlējusi, tāpēc domāju, ka kontakti saglabāsies. Gribu uzsvērt (un tie nav tukši vārdi) – filmēšanas komanda izjūt lielu pateicību un saka paldies Madonas rajona cilvēkiem par sadarbību un atbalstu filmas tapšanas laikā.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 11.12.2007.
Autore: INESE ELSIŅA
IMANTA PULKSTEŅA foto