Kaut šogad Lieldienu nedēļa pēkšņi ietinusies sniega segās, tomēr nenovēršami dabā jūtama pavasara elpa – biežāk uzspīd saule, kokos jautri vītero strazdi, un sniegpulkstenīši jau sen rotā piemāju puķu dobes.
Pavasarīgās Lieldienu noskaņās biedrība „Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums" kopā ar savu draugu pulciņu 19. martā devās uz sociālās aprūpes centru (SAC) „Kastaņas", lai iepriecinātu, lai pateiktu labu vārdu, lai kopīgi padziedātu, lai iekrāsotu svētku nedēļu raibu kā Lieldienu olu.
Biedrības priekšsēdētāja Zinta Saulīte pastāstīja par organizācijas 2007. gadā paveikto, veidotajiem pasākumiem: R. Blaumaņa literārās prēmijas konkursiem, Latvijas speciālo un internātskolu audzēkņiem rīkotajām radošajām darbnīcām „Brakos", labdarības pasākumiem pansionātos, kā arī izdoto grāmatu „Nāc „Brakos"". Biedrība veiksmīgi sadarbojas ar R. Blaumaņa memoriālo muzeju „Braki", Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju.
SAC „Kastaņas" biedrība viesojās jau otro reizi. Šoreiz – kopā ar Ērgļu vidusskolas 4. klases skolēniem un viņu audzinātāju Sandru Stankeviču. Mīļi skanēja tautasdziesmas Lieldienu noskaņās, dziesmas, raits bija deju solis, jauki skanēja Patrika Džiguna saksofona dziesma, Lauras Augustes un Valtera Semjonova klavieru skaņdarbi, kā arī iestudētais fragments no A. Milna pasakas „Vinnijs Pūks un viņa draugi". Labestīga gaismiņa nāca no šiem bērniem, jo priekšnesumi bija gatavoti ar prieku, un kā dāvaniņu katrs „Kastaņu" iemītnieks saņēma bērnu roku krāsotu raibu raibo Lieldienu oliņu. Paldies klases audzinātājai un viņas palīgiem – mūzikas skolotājai Mārītei Kovaļevskai, deju pedagoģei Sandrai Avotiņai un Ērgļu mākslas un mūzikas skolas skolotājiem.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 29.03.2008.
Autore: ZINTA SAULĪTE
biedrības „Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais
mantojums" priekšsēdētāja
AUTORES foto