Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Līdz “Ģitāristu sesijai” — pavisam maz

Redakcija

Autors • 01.03.2010.

Līdz “Ģitāristu sesijai” — pavisam maz
Burtu lielums

Trīspadsmito gadu organizējot pasākumu ģitāristiem, paralēli skatoties Latvijas sportistu panākumus Olimpiādē, varu vilkt paralēles mūzikas un sporta jomā. Mūzikai, kas piecas dienas skanēs Madonā, tradīciju piesātinātā pasākumā „Ģitāristu sesija 2010", ir daudz kas kopīgs ar sportisko garu, var pat teikt – viens bez otra nu nekur!

Sesija ir kā paraugstunda katram sesijas meistaram, jo šeit svarīgākais ir būt patiesam un veltīt sevi visu – dot tālāk savu divriteni, lai brauktu nākamās paaudzes. Nedz bobsleju, hokeju, blūzu vai rokenrolu mēs neesam izdomājuši, tas atnācis pie mums kā pašsaprotama laikmetīga lieta. Brīdī, kad Vankūverā Krievijas izlase Kanādai zaudēja ar 1 : 6, tribīnēs parādīja Krievijas hokeja komandas līdzjutējus ar karogu, uz kura bija rakstīts: „Krievi nepadodas!" Šajā mačā viņi zaudēja, taču uzraksts uz karoga paliks mūžīgi. Mūžīgas ir skaņas, kuras mēs radām ap sevi. Tās ir pilnas ar informāciju. Tie nebūt nav CD vai DVD, vai mp3, kas tiek uzskatīti par populārākajiem informācijas glabātājiem un nesējiem, bet gan dzīva, nekonvertēta un nepārrakstīta skaņa ir lielākā informācijas banka, ko mēs katrs sevī dzīves laikā nesam. Dzīva skaņa katram ir pārtikas produkts, bez kura neiztikt, tās nepieciešamību mēs regulējam paši… Ir laiks, kad jāskan himnai, ir laiks Dziesmu svētkiem, ir laiks rokenrolam un blūzam. Mēs mīlam Vītolu ģimeni, un mums gribas būt klāt viņu dziesmai… Arī šīs krāsas būs dzirdamas noslēguma koncertā Madonas kultūras namā. Šajā daudzkrāsainajā mūzikas lauciņā tad arī darbojas „Ģitāristu sesija". Pēc būtības viss ir vienkārši – mums jāpaņem labākais, kas pasaulē ir, un jārāda labākais pasaulei.
Notiek „Ģitāristu sesijas 2010" sagatavošanās process – tiek pilnveidota mājas lapa www.gitaristusesija.lv, kārtota programma, vienojoties par meistaru uzturēšanos Madonā, par viesnīcas izmantošanu, ēdināšanu, tehniskajām lietām uzstāšanās laikā, tiek izdomāti, veidoti un pasūtīti suvenīri – afišas, flaieri, krekliņi, krūzītes, kas nostiprina sesijas pozīcijas un ir pašsaprotamas lietas starptautiska mēroga pasākumam. Tiek meklēti līdzekļi – rakstītas neskaitāmas vēstules ar lūgumu atbalstīt jauniešu muzikālās izglītības centienus, tiek meklētas bartera attiecības, kuras neliedz vietējie uzņēmēji, iespēju robežās atbalstot sesiju arī šodien. Tiek rakstītas vēstules citu novadu pašvaldībām ar lūgumu atbalstīt savus jauniešus. Viens no svarīgākajiem sesijas uzdevumiem ir publicitāte pirms tās un atsauksmes pēc pasākuma. Ir izveidojusies sadarbība ar Latvijas TV, TV3, ar Vidzemes TV un radio, ar Radio NABA, ar Divu krastu radio, Ef-Ei, Radio 1, Radio 3, Latvijas Radio 2. Taustāmās informācijas lauciņā sesiju atbalsta žurnāls „Māja", „Veto magazin", „Diena", reģionālie laikraksti un mūsu „Stars". Te jāpiebilst, ka sesijas mērķauditorija ir ļoti specifiska, tie pārsvarā ir jaunieši, kuri mācās (vai arī nemācās) mūzikas skolās, bet kuri noteikti ir mērķtiecīgi izvēlētā hobija ceļa gājēji, kuriem ir laiks un nauda piedalīties šajā vietā, lai sevi pilnveidotu, lai uzzinātu, smeltos.

Pateicoties „Stara" redakcijai, būs iespēja lasītājus informēt arī turpmāk par sesijas lektoriem, meistarklasēm – ģitāras apmācībā, basa un bungu paraugstundā, balss noslēpumu izzināšanā. Tāpat stāstīšu par sesijas vakara koncertiem Madonas kultūras namā, kafejnīcā „Kore" un citām skolēnu pavasara brīvdienu aktivitātēm Madonā. Informācija lasāma www.gitaristusesija.lv.

Autors: IMANTS PULKSTENIS,
„Ģitāristu sesijas 2010" organizators

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px