Madonas Ceļa meklētāju klubs „Lūši” trešo gadu piedalījās Latvijas Ceļa meklētāju salidojumā, kas notika no 10. līdz 17. jūlijam Dundagas novadā Pācē.
Madonas Ceļa meklētāju klubs Madonā darbojas trīs gadus. Daļa pusaudžu to apmeklē visu šo laiku. Kluba programma ir līdzīga skautiem un gaidām, tikai klāt nāk garīgās aktivitātes. Ceļa meklētāji darbojas sadarbībā ar Madonas novada pašvaldības sociālo dienestu, līdz ar to darbību klubā var izmantot kā resursu sociālajā darbā ar dienesta klientu ģimenēm, kas to vēlas. Kluba aktīvā programma ir domāta pusaudžiem no 10 līdz 15 gadiem. 16 gadi ir pēdējais gads, kad uz salidojumu var doties kā dalībnieks, vecāki pusaudži brauc kā audzinātāju un nodarbību vadītāju palīgi. Šogad salidojumu apmeklēja 15 Madonas Ceļa meklētāji, no kuriem divas vecākās meitenes darbojās kā audzinātāju palīgi. Novērojama paaudžu maiņa, jo 5 jauni dalībnieki klubā tikko sākuši savu darbību.
Ceļa meklētāju salidojuma būtība balstās uz videi draudzīgu saimniekošanu. Katram klubam tika piešķirta pļavas teritorija pilsētiņas veidošanai. Nojumes un konstrukcijas tika veidotas no alkšņiem, tos sastiprinot ar auklām. Pārtika tika glabāta izraktā bedrē, kas darbojās kā pagrabs. Atkritumi tika šķiroti — pūstošais apraksts komposta bedrē, papīrs sadedzināts, bet metāla un plastmasas iepakojums savākts. Pēc salidojuma pļava tika atstāta tīrāka, nekā tā bijusi. Savu īpašumu salidojumam par velti bija piešķīris zirgaudzētājs, līdz ar to ļoti daudz laika tika veltīts gan pirms salidojuma, gan tā laikā, palīdzot saimniekam, vācot zirgābolus un tīrot krūmājus. Saimnieka dāvana bija iespēja salidojuma garumā būt saskarsmē ar sešiem zirgiem un to kumeļiem.
Dzīvojot teltīs, Ceļa meklētāji bez lielas kurnēšanas pārcieta gan lielu karstumu, gan spēcīgas lietus gāzes, labprātīgi pakļāvās izdzīvošanas skolai. Īstajā brīdī lietus parasti mitējās.
Salidojuma tematiskais nosaukums bija „Ceļojot kopā ar džungļu dakteri”. Rītos un vakaros dalībnieki klausījās stāstus par ārstu, kas veltīja savu dzīvi, lai ārstētu Āfrikas bērnus un pieaugušos, kā arī par misionāri, kas centās viņus atmācīt no māņticības, piemēram, dvīņu nogalināšanas, bērnus uzņemot savās mājās. Rīta un vakara sanāksmēm skatuve tika noformēta džungļu stilā, tur varēja skatīties bērnu veidotos teatrālos priekšnesumus. Sekoja skanīgas dziesmas un viena no Ceļa meklētēju kustības dibinātāja Latvijā — zviedra Klausa Lundstroma — uzruna. Īpaši jāuzsver, ka skatuves dekorācijas un izcilo žirafes masku veidoja vestēniete Maija Žube.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.07.2011.
Autore: EGITA BERELE