Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs atklāta grenlandiešu mākslas izstāde „Kvadrofonija". Tā notiek Ziemeļvalstu kultūras festivāla „Ziemeļu pavasaris 2007" ietvaros.
Izstādi uz Madonu atvedis Latvijā labi pazīstamais Grenlandē dzīvojošais fotogrāfs Ivars Sīlis, kam mūsu rajons ir dzimtā puse. Izstāde „Kvadrofonija" piedāvā unikālu iespēju iepazīt eksotisko Grenlandi fotogrāfijās un mākslas darbos četru mākslinieku, kurus vieno ģimenes saites, skatījumā. Ivars Sīlis iepazīstina ar savu jaunāko fotogrāfiju izlasi no Dienvidgrenlandes, viņa dzīvesbiedre māksliniece Aka Hēge izstādījusi gleznas, akvareļus un pasteļus, meita Bolatta – grafikas un kolāžas, bet dēls Inuks – instalācijas un skulptūras. Šī ir pirmā reize, kad mums dota iespēja iepazīties ar Ivara Sīļa ģimenes radošajām izpausmēm.
– Gadiem ejot, aizvien vairāk ir vēlme braukt uz dzimteni, – izstādes atklāšanā atzina Ivars Sīlis. – Dēls šoreiz palika Kopenhāgenā, viņš nevarēja izrauties no studiju pienākumiem, mēs pārējie esam šeit.
Autors nenoliedza, ka izstādes darbos redzama klasiska izteiksme, bet tai līdzās vērojams eksperimentālāks tvērums, ko mēģina iet jaunieši. Apspēlētas gan modernas tēmas, kā virtuālā pasaule, gan mūžīgās, kuru vidū ir daba.
Ivars Sīlis jau vairākkārt viesojies Latvijā ar fotoizstādēm un aizraujošajiem stāstījumiem par Grenlandi, piedalījies savu latviešu valodā izdoto grāmatu atvēršanas svētkos. Arī šoreiz Madonas muzejam tika dāvināti autora jaunākie izdevumi.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 22.06.2007.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AUTORES foto