6. janvārī rajona padomes sēžu zālē uz pirmo šā gada semināru pulcējās rajona kultūras darbinieki – kultūras un tautas namu pārstāvji.
Tā kā Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūrai (līdz šim – Valsts aģentūra „Tautas mākslas centrs". – Aut.) šīs nedēļas laikā jāaizsūta atskaites par rajona kultūras iestāžu darbu aizvadītajā gadā, Madonas rajona kultūras eksperte Palmira Brice klātesošos informēja, kā tas tehniski veicams. – Šoreiz elektroniski aizpildāmās atskaites mūsu darba izvērtējumam ir īpaši detalizētas, – laikrakstam atzina Madonas pilsētas kultūras nama darbiniece Aija Špure. – Tiek prasīta ļoti sīka informācija par iestāžu kolektīviem un citiem jautājumiem. Birokrātija pieaug, bet viss, protams, ir izdarāms, un šonedēļ atskaiti sagatavosim.
Bez tam seminārā tika runāts par Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūru. Informāciju, kā darbosies jaundibinātā Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra, kāds ir tās nolikums un ieceres, auditorijai sniedza Sarkaņu pagasta tautas nama „Kalnagravas" vadītāja Valda Kļaviņa. Daudzus kultūras darbiniekus uztrauc, ka joprojām kultūras nami un tautas nami kā vienība „no augšas" strukturāli tiek apieta. – Bibliotēkas un muzeji sen ir akreditēti, savukārt kultūras nami un tautas nami var justies kā izstumtie, – savu viedokli pauda Aija Špure. – Mēs joprojām nezinām, kurā gadā varam gaidīt akreditācijas procesu, kad aģentūra ar mums rēķināsies.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 08.01.2009.
Autore: INESE ELSIŅA