23. aprīlī Madonas mūzikas skolā notika rajona skolu koru konkurss skate.
Žūrijā strādāja X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģents Eduards Grāvītis, rajona koru virsdiriģents Jānis Sprancmanis, Madonas mūzikas skolas pārstāvji Artis Kumsārs un Ingrīda Gailīte.
Skatē 1. pakāpi ieguva: Madonas Valsts ģimnāzijas jauktais koris (47 punkti, diriģente Aina Miezīte), Varakļānu vidusskolas 5.-9. klašu koris (46,75 punkti, diriģente Ārija Tumane), Barkavas pamatskolas 5.-9. klašu koris (43,5 punkti, diriģente Sandra Solozemniece), Madonas pilsētas 1. vidusskolas zēnu koris (42 punkti, diriģente Aina Miezīte), Ērgļu vidusskolas 5.-9. klašu koris (42 punkti, diriģente Mārīte Kovaļevska).
2. pakāpe tika piešķirta Lubānas vidusskolas 5.-9. klašu korim (38,75 punkti, vadītāja Silvija Bērziņa) un Bērzaunes pamatskolas 5.-9. klašu korim (33 punkti, vadītāja Ināra Stepāne).
Katrs koris skatē izpildīja 3 dziesmas no X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāra. Koriem kopumā šogad bija jāapgūst 12 dziesmu.
Madonas pilsētas 1. vidusskolas 5.-9. klašu koris (diriģente Aina Miezīte) un Madonas mūzikas skolas koris (diriģente Ija Voiniča) piedalījās koru skatē Vecpiebalgā 30. aprīlī.
Autore: INESE ELSIŅA