23. aprīlī Madonas mūzikas skolā notiks rajona skolu koru konkurss skate.
Kā laikrakstu informē Madonas bērnu un jauniešu centra direktores vietniece Vija Pelše, skatē piedalīsies Madonas pilsētas 1. vidusskolas zēnu koris, Madonas Valsts ģimnāzijas jauktais koris (diriģente Aina Miezīte), kā arī 5.-9. klašu kori no Barkavas pamatskolas, Bērzaunes pamatskolas, Ērgļu vidusskolas, Lubānas vidusskolas un Varakļānu vidusskolas. Katrs koris skatē izpildīs 3 dziesmas no X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāra 1. grāmatas. Šogad koriem bija jāapgūst 12 dziesmu (deju kolektīvi skatei gatavo 2 dejas). Kā obligāto dziesmu kori dziedās Ē. Ešenvalda un M. Zālītes dziesmu „Manas mājas", izlozes dziesmu kolektīvu diriģenti izlozēja vakar, bet vienu dziesmu kori dziedās pēc izvēles.
Žūrijā darbosies X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģents Eduards Grāvītis, rajona koru virsdiriģents Jānis Sprancmanis, Madonas mūzikas skolas pārstāvji Artis Kumsārs un Ingrīda Gailīte.
Autore: INESE ELSIŅA