Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Klasiskās mūzikas baudījums Cesvainē

Redakcija

Autors • 24.08.2009.

Klasiskās mūzikas baudījums Cesvainē
Burtu lielums

Pagājušajā piektdienā Cesvaines pilī tika pasniegts īsts saldēdiens klasiskās mūzikas cienītājiem Liepājas simfoniskā orķestra (LSO) mūziķu grupas izpildījumā. Pēc kamermūzikas koncerta „Bēthovens. Ravels. Brāmss" visi, kas kādā veidā saistīti ar klasisko mūziku, tikās, lai neformālā gaisotnē pārrunātu šī kultūras stūrakmens nākotnes perspektīvas.

Koncertu atklāja Ludviga van Bēthovena sekstets diviem mežragiem un stīgu kvartetam, kam sekoja Morisa Ravela miniatūras klavierēm „Atspulgi". Noslēgumā skanēja ne tikai klarnetistiem, bet arī visai mūzikas vēsturei nozīmīgs Johannesa Brāmsa klarnetes kvintets. Izrādās, koncerts bijis iespējams, pateicoties LSO diriģenta Imanta Rešņa ierosinājumam vasarā koncertēt mazākos ansambļos.
– Mūziķiem kā maize ir vajadzīga muzicēšana publikai. Ir jāspēlē ne tikai orķestrī, jo orķestris ir uzbūvēts vairāk pēc armijas principa – ir diriģents, orķestris, un mums būtībā ir jānolasa diriģenta griba. Mēs tomēr jūtamies gana pieauguši, lai varētu uzstāties patstāvīgi, izvēlēties skaņdarbus pēc savas gaumes. Tā ir lieliska iespēja spēlēt šādos mazākos sastāvos, rast pašiem savu interpretāciju gabaliem. Tā ir arī ļoti dziļa un dvēseliska komunikācija. Esam jau šad tad spēlējuši, taču tieši šis mēnesis ir tas laiks, kad izbraucam ārpus Liepājas, jo Imants Resnis nāca klajā ar iniciatīvu, ka vienu mūsu darba sezonas mēnesi varētu veltīt spēlēšanai kameransambļos. Tas nozīmē, ka katrs sevi var dzirdēt un katram ir konkrēta atbildība par savu balsi, jo orķestrī, tāpat kā korī, šad tad var paslēpties aiz pārējiem muzicētājiem. Šī ideja bija kā uguns pakulās – uzreiz spontāni izveidojās ļoti daudzas grupiņas. Katrai jau prātā bija unikālas programmas reti spēlētiem, bet izciliem skaņdarbiem. Ir arī lieli sastāvi, kurus koncertu organizatori parasti neizvēlas, jo ir daudz cilvēku, kam daudz jāmaksā. Tā kā mēs spēlējam bez maksas, varam atļauties ekstra programmas; tas neko nesadārdzina. Katrs dalībnieks tikai piedod jaunu krāsu un skaņas bagātību, – pastāstīja klarnešu grupas koncertmeistars Uldis Lipskis. Kopā ar viņu profesionālu sniegumu rādīja pianiste Elīna Bērtiņa, vijolnieces Elgita Pollaka un Baiba Lasmane, altists Raimonds Golubkovs, čellists Ēriks Kiršfelds, mežradznieki Ingus Novicāns un Aivars Vadonis.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 25.08.2009.

Autore: LAURA VOITIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px