Programmu „Kaislību spēles", kas Madonas mūzikas skolā skanēja 9. oktobrī, skatītāji novērtēja ar krāšņiem aplausiem un pat kāju rībināšanu.
Jauni un talantīgi, atvērti eksperimentiem gan muzikālās izvēles ziņā, gan uzstāšanās izvietojumā (zāles sānu daļā, aizmugurē un ierasti – klausītāju acu priekšā), tāpat profesionāli pamatotā brīvības pakāpē mākslinieki – Anete Toča (flauta), Jānis Semjonovs (fagots), Edgars Raginskis (klavieres), Kristaps Pētersons (kontrabass), Arvīds Zvagulis (vijole) un programmas centrālā persona – mecosoprāns Ieva Parša – klausītājus burtiski nesa sev līdzi un pacēla pāris pēdu virs krīžu ielenktās cilvēces. Revolucionāri spēlmaņi, kas no balss un instrumentiem ārā dabū jaunas, nepieradinātas nianses, aizraujošu jūtu ķīmiju, savdabīgu instrumentālo teātri. Koncertā skanēja avangarda klasiķa Lučāno Berio „Sekvence III" sievietes balsij, Bendžamina Britena „Kabarē dziesmas" balsij un klavierēm, Astora Pjacollas „Libertango", Eliota Kārtera „Es rakstu vējā", Olava Berga „Reibonis" un divu latviešu jauno komponistu speciāli šai programmai jaunradīti opusi: Kristapa Pētersona darbs „Marlboro" un Edgara Raginska opuss „Jūtu lauskas".
Var tikai izteikt līdzjūtību tiem, kas atraisīto un perfekto priekšnesumu izmainīja sīknaudā, dirnot pie TV ekrāniem, lielveikalā vai citur. Var uzteikt mūzikas skolas audzēkņus, kas ieinteresēti klausījās līdz koncerta izskaņai un no „Kaislību spēlēm" paņēma universālo, vispārcilvēcisko, tuvplānā tverot spēles laboratoriju. Starp citu, dziedātāja Ieva Parša Latviešu mūzikas balvu šogad saņēma par latviešu komponistu solodziesmu un īpaši eksperimentālās vokālās lirikas pirmatskaņojumiem. Par to pašu.
Autore: INESE ELSIŅA
SANTAS SAVISKO foto