Tie, kas seko līdzi akadēmiskās mūzikas jomā notiekošajam, būs pamanījuši lielisku koncertpiedāvājumu, kas gada ritumā īstenojas gan Madonā, gan Cesvainē, gan arī Stirnienē.
Jau zināms, ka februārī Madonā otro reizi uzstāsies orķestris „Sinfonietta Rīga" (kolektīvā spēlē madoniete Marta Jagmane), orķestra mākslinieciskais vadītājs – Normunds Šnē, bet martā pie kultūras nama koncertflīģeļa Steinway atkārtoti varēsim baudīt izcilā pianista Vestarda Šimkus sniegumu. Stirnienē savukārt jau vairākus gadus notiek baroka mūzikas dienu koncerts ar starptautiskas mūziķu vienības uzstāšanos, kas kā spilgts muzikāls piedzīvojums klausītājus priecē Stirnienes dievnamā.
Par 2012. gada plāniem savā specialitātē uz sarunu šoreiz esmu aicinājusi divas pasākumu organizatores, kas vienlaikus arī pašas ir mūziķes. Piedāvāju sarunu ar cesvainieti Daigu Matrozi un J. Norviļa Madonas mūzikas skolas skolotāju Ilzi Tomsoni.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.01.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto