Jaunais mācību gads Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolā sācies ar vairākām jaunām vēsmām. Skolas vadība uzticēta diriģentam Mārtiņam Bergam. Nebijis notikums būs arī Jāņa Norviļa jauno pianistu konkurss, kas pirmo reizi notiks Madonā no 27. līdz 29. oktobrim.
Šāda mēroga starptautisks pasākums būs nozīmīgs ieguldījums Madonas kā attīstītas kultūrvides popularizēšanā, tādēļ visa sabiedrība tiek aicināta aktīvi līdzdarboties. Idejas autore ir mākslas un pedagoģijas doktore, asociētā profesore, J. Norviļa Madonas mūzikas skolas ārštata metodiķe Nora Lūse, kas jau trīs iepriekšējos gadus ir vadījusi Madonā klavierspēles skolotāju tālākizglītības kursus. Tā kā Madonā ir sakārtota infrastruktūra (kvalitatīvs Steinway firmas flīģelis Madonas kultūras namā, atjaunotas kultūras nama un mūzikas skolas telpas), Nora Lūse ierosināja rīkot šeit jauno pianistu konkursu, lai starptautiska mēroga konkurss varētu notikt ne tikai galvaspilsētā, bet arī citur Latvijā. Jāņa Norviļa vārds nesen piešķirts Madonas mūzikas skolai, tādēļ tas aktualizēts arī konkursā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.09.2011.
Autore: ILZE TOMSONE,
J. Norviļa Madonas mūzikas skolas klavierspēles skolotāja