Līdz gada nogalei Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs skatāma Daugavpils un Vitebskas mākslinieku darbu skate, kam dots nosaukums „Gleina".
Izstādes atklāšana Madonā notika 23. novembra pusdienlaikā, lai darbu autori un izstādes apmeklētāji mākslas priekšmetus varētu skatīt dienas gaismā, kas gada nogalē ir visai skopa, bet Madonas muzeja izstāžu zālēs – dabiski pieejama.
Daugavpils mākslinieku asociācijas vadītāja Līga Čible uzsvēra, ka sadarbība ar Baltkrieviju daugavpiliešiem ir sena, jo Vitebska ir Daugavpils sadarbības pilsēta, kas pirms zināma laika pat iekļāvusies Vitebskas guberņā. – Šajā izstādē mūs vieno Daugava, – akcentēja māksliniece. – Vispirms šī kopīgā izstāde ceļoja uz Vitebsku, tad tika parādīta vēl 5 Baltkrievijas pilsētās. Daugavpilī tā nav bijusi, un madonieši to Latvijā redz pirmie.
Jāpiebilst, ka izstādē apzināti nav atklāta autoru piederība vienai vai otrai valstij, nav norādīta mākslinieku tautība. – Arī Daugavpils mākslinieku asociācijā ir dažādu tautību, skolu un nozaru pārstāvji, – skaidroja Līga Čible. – Bez tam sadarbojamies ar mākslinieku Uldi Čamani no Jēkabpils, esam aktīva mākslinieku grupa, kam pievienojas vēl citi pārnovadu autori. Rakstām projektus, piesaistām līdzekļus, izdodam darbu katalogus.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 15.12.2007.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto