Svētdien, 3. jūnijā, pulksten 14 Madonas muzeja izstāžu zālēs atklāsim Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā organizēto izstādi „QUADROFONI" (Ivars Sīlis, Aka Hege, Inuks Sīlis-Hege, Bolatta Sīlis-Hege) un tiksimies ar Ivaru Sīli un viņa ģimeni.
Domāju, daudzi atceras fotoizstādi (2003. gadā Madonas muzeja izstāžu zālēs) „Mana baltā pasaule" un tikšanos ar tās autoru fotogrāfu, rakstnieku, lektoru, TV programmu un filmu producentu Ivaru Sīli no Grenlandes.
Toreiz iepazinām Vestienā augušo, tad emigrācijā Dānijā skoloto inženieri un ģeofiziķi, kas savas dzīves lielāko daļu veltījis Grenlandes dabai, senajai eskimosu kultūrai, viņu sadzīves tradīcijām. Viņš ir apceļojis gandrīz visu Arktiku, bijis zinātnisko ekspedīciju vadītājs Grenlandē, Kanādā un Norvēģijā, starptautisku žurnālu uzdevumā fotografējis, veidojis dokumentālās filmas un sarakstījis vairākas grāmatas par dzīvi Grenlandē.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 31.05.2007.
Autore: INESE JAKOBI
IVARA SĪĻA foto