Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Hei, ģitāristi, tiekamies Madonā!

Redakcija

Autors • 25.01.2010.

Hei, ģitāristi, tiekamies Madonā!
Burtu lielums

Vai tev ģitāru nevajag? Jā, varbūt. Bet ko es ar to darīšu? Viņš teica: paturi to sev uz kādu laiku! Biju ar mieru. Aiznesu mājās un noliku stūrī, jo citur tai it kā nebija vietas. Un kādu dienu roka pastiepās, lai to ieguldītu savā klēpī, un instruments jau spēlēja, tam nepieskaroties.

Es tobrīd apjautu, ka manī tika iestādīta jauna mūzikas sēkla, tikai to vajadzēja audzēt, kopt, laistīt un priecāties par skaistumu, ko tā dod. Kur mana ģitāra veda, tur es gāju līdzi. Šoreiz tā sauc uz Madonu, uz „Ģitāristu sesiju 2010", kur pulcēsies draugi, kuri runā tādā pašā valodā, kā es, – mūzikas.

Atrausimies no datoru ekrāniem, ikdienas rutīnas, noguruma un atrunām par laika trūkumu! Vienkopus spēlēsim, dziedāsim, atpūtīsimies, gūsim zināšanas ģitārspēlē, vokālajās nodarbībās un bungu paraugstundās, baudīsim muzikāli bagātus vakarus, kā arī rūpēsimies par īpašo atmosfēru visas sesijas garumā.

Brauc pats un paņem līdzi savus draugus! Tās ir tradīcijas, pieredze, informācija, atpūta un satikšanās!

Tradīcijas… Labas tradīcijas ir jāsaglabā, un, lai tās saglabātu, mēs stīgojam, skaņojam instrumentus ikgadējam, mācībspēku ziņā starptautiskam pasākumam „Ģitāristu sesija 2010". Sesija notiks 13. reizi – no 29. marta līdz 2. aprīlim – Madonā. Vairāk informācijas: www.gitaristusesija.lv.

12 gadu laikā „Ģitāristu sesija" kļuvusi par jauno mūziķu pieredzes uzkrāšanas un dalīšanās avotu, iepazīšanās un jaunu projektu un ideju ģenerēšanas vietu. Sākot ar 1998. gadu, sesijā piedalījušies 825 cilvēki no visas Latvijas. Mācībspēki sesijā ir starptautiski, meistarklases sniegs gan Latvijas labākie un populārākie mūziķi, gan ārzemju vieslektori. Pagājušajā gadā Madonas un novada krāsu sesijā pārstāvēja 28 dalībnieki. Šogad tās būs apmācības ģitāristiem, bundziniekiem, vokālistiem, kurās var piedalīties ikkatrs, kas vēlas pilnveidot un iegūt jaunas zināšanas mūzikas pasaulē.
Sesijā meistarklases un koncertus snieguši Latvijas labākie mūziķi, kā arī ārzemju viesi – no Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas, Somijas, Krievijas, Lielbritānijas. Sesijas programma un aktivitātes topošajiem mūziķiem palīdz orientēties mūzikas stilos, dod impulsu izaugsmei un darbam, ļauj iepazīties ar līdzīgi domājošiem muzikantiem un apmainīties ar aktuālu informāciju. Ģitāristu sesijas ietvaros 2. aprīlī notiks tehnoloģiju seminārs „Skaņa, gaisma 3", uz ko tiek aicināti kultūras darbinieki, kā arī skaņas un gaismas tehniķi no visas Latvijas, sevišķi no Madonas novada. Semināra programmas izveidošanā lielu ieguldījumu devušas kompānijas „NA", „3S", „Real sound lab" un mūzikas preču veikals „Tava skaņa".

Pieredze… „Ģitāristu sesijā" 5 dienu laikā tiek sniegtas aptuveni 25 meistarklases, 10 koncertu, tiks veidoti jauni muzikāli projekti. Šajās dienās dalībnieki apvienojas interešu grupās, kur notiek padziļināta informācijas apmaiņa, praktiskas nodarbības un mēģinājumi sesijas noslēguma koncertam. Gala koncerts notiks 2. aprīlī pulksten 17. Vakaros sesijas dalībniekiem tiks organizēti konkursiņi – ģitāristiem, bundziniekiem, vokālistiem, basģitāristiem. Konkurss „Neredzamā ģitāra" sevišķi populārs ir Somijā, kur notiek čempionāti pat valsts līmenī, taču 2009. gada uzvarētājs madonietis Sandis Vāgners nedalītas klātesošo simpātijas nopelnīja, uzstājoties pagājušogad „Smeceres krogā".

Informācija… Ir zināms, ka, lai sevi pieteiktu festivāliem u. c., jaunajām grupām ir nepieciešams kvalitatīvs videomateriāls, tāpēc sesijas vakara koncertos piedāvājam grupām par nelielu samaksu uzfilmēt videoklipu daudzkameru režīmā ar labām gaismām un skaņu aparatūru. Šo ieceri varēsim īstenot, pateicoties skaņu kompānijai „3S". Šogad sesijas organizatori katrā no trim live uzstāšanās vakariem grupai ar labāko šovu dāvinās DVD ar grupas videoierakstu. Grupas aicinām izmantot iespēju un laikus pieteikties.

Atpūta un satikšanās… Apmēram trešā daļa dalībnieku sesijā piedalās atkārtoti. Sesijas organizatori rūpējas par dalībnieku ēdināšanu, guldināšanu (internātā vai viesnīcā), kā arī nodrošina kreatīvi, muzikāli bagāti un lietderīgi pavadītu laiku. Iepriekšējo gadu dalībnieki saņems atlaides – „Kupons draugam". Sesijā dalības maksas atlaides saņems visi iepriekšējo gadu dalībnieki un pirmie 30 dalībnieki, kuri iesūtīs visu anketās prasīto.

Pieteikšanās laiks ir sācies, un ikviens var būt dalībnieks(-ce), atsūtot pieteikuma anketu un tajā prasīto informāciju līdz 20. martam.

Pateicoties Madonas novada domes atbalstam, novada jauniešiem būs jāmaksā puse no sesijas dalības maksas.

Autors: IMANTS PULKSTENIS,
sesijas organizators

Foto no sesijas arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px