Līdz 6. martam Madonas muzeja izstāžu zālēs skatāma mākslinieku Intas Celmiņas un Edvarda Grūbes gleznu izstāde.
Autoru veikumu Madonas izstāžu namā mums bijusi iespēja skatīt regulāri, jo vairāk tāpēc, ka abi mākslinieki savas vasaras vada Liezēres pagasta „Miķelēnos". Šoreiz eksponēti jaunākie gleznotāju darbi, un tie izlikti tik blīvi, ka miegainība atkāpjas pat muzejā dīki ieklīdušam garāmgājējam.
Krāsu, faktūru un gaismas spridzinājumi. Bildes no melnīgsnējas tumsas līdz triumfālai gaismai. Tēli, kas iezīmējas vien apveidā, kā galveno gleznā izceļot izjūtas, noskaņas, glezniecības poētisko, nevis lineāri stāstošo daļu. Ziemas melnbaltajā koloristikā šī izstāde burtiski kliedz aiz krāsu pārpilnības un sajūsmas. Tā apliecina mākslinieku dzīvi sava amata virsotnēs un nebeidzamajā iespējā radīt, pārradīt apkārtējo matēriju tikai savā īpašajā apstādinājumā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.02.2011.
Autore: INESE ELSIŅA
AUTORES foto