Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Gleznainā Vestiena – mākslinieku aicinājums

Redakcija

Autors • 09.07.2008.

Gleznainā Vestiena – mākslinieku aicinājums
Burtu lielums

Jau astoto gadu Vestienas apkārtnē mākslinieki pulcējas, lai gleznās iemūžinātu dabisko skaistumu, kas piemīt šai vietai, un dalītos pieredzē. Starptautiskais plenērs „Laisma" ilgst no 7. līdz 19. jūlijam, un galvenais motīvs šogad ir ūdensrozes.

– Šādu motīvu izvirzījām tādēļ, ka augustā Madonas izstāžu zālē būs izstāde „Ūdensrozes Vestienā" un ūdensrozes jau arī ir tāds neizsmeļams tēls. Mums ir akvareļglezniecības meistarklase, ko vada Laila Balode, un eļļas glezniecības meistarklase, kuras vadītāji – Valērijs Baida un Agnija Ģērmane. Ir paredzētas arī trīs lekcijas, ko lasīs Vita Merca, Baltijas Starptautiskās augstskolas pasniedzēja. Lekciju tēmas būs visdažādākās; par to, kā dabā uz lietām paskatīties no citas puses, kā izvēlēties motīvu, par mākslinieka vietu sabiedrībā, risinās arī tehniskos jautājumus. Tas ir lieliski, ka cilvēks uzkrāj pieredzi un var ar to dalīties, – par astoto plenēru izstāstīja tā mākslinieciskās puses organizatore Maija Jakoviča. Īstā „Laismas" organizatore jau astoto gadu ir Madonas rajona padome. Tāpat par iespēju tikties plenērā ir jāsaka paldies arī Vestienas pagasta padomei, Vestienas pamatskolai, „Lazdonas piensaimniekam", „Madonas poligrāfistam" un „Krūmiņa beķerejai". Kopumā šogad pulcējušies 25 dalībnieki, no kuriem 4 šeit ir pirmo reizi.

Pirmo reizi šī plenēra vēsturē dalībnieks ir starptautiski atzīts fotogrāfs Andrejs Grants. Aicināts dalīties iespaidos par „Laismas" norises gaitu un par savu vietu mākslā, viņš atbildēja: – Es fotografēju melnbaltas bildes, arī šo divu krāsu gamma ir pietiekami plaša, lai ar to veiksmīgi varētu darboties. Nedaudz pabildēšu plenēra norisi, taču tas nav mans uzdevums. Esmu tādā kā autonomā lidojumā, bet pret ūdensrozēm arī neiebilstu, jo arī banālas lietas var labi uztaisīt. Lietas pašas par sevi nav ne labas, ne sliktas. Esmu gandarīts, ka šogad esmu uzaicināts pie daudz tradicionālākiem māksliniekiem plenērā un varu pārstāvēt fotogrāfus.

Tāpat arī šeit viesojas Ingrīda un Silvija no Vācijas, kuras par plenēru uzzinājušas no Madonas rajona padomes sadarbības partneriem Vaijes pagastā. Viņas pastāstīja par piedzīvoto šeit: – Mākslinieki mūs ir uzņēmuši ļoti silti, un te valda draudzīga gaisotne. Gleznošana mums ir hobijs, tāpēc sākumā tikai apjautājamies un apskatāmies, ko citi dara, un tad mēģinām pašas.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 10.07.2008.

Autore: LAURA VOITIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px