Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

„Ģitāristu sesija” — klausītājiem

Redakcija

Autors • 06.04.2009.

„Ģitāristu sesija” — klausītājiem
Burtu lielums

katru gadu, „Ģitāristu sesijas" laikā ir iespēja iepazīt labu mūziku arī interesentiem no malas.

Šovakar, 7. aprīlī, pulksten 21 Madonas kultūras namā uzstāsies grupa „Triānas parks" no Rīgas. Grupa izveidojusies 2007. gadā un pārstāv rock/pop/funk stilu. Grupu „Triānas parks" nevar nepamanīt – pirmo lielāko uznācienu tā piedzīvoja pērnā gada Eirovīzijas nacionālās atlases finālā, kur pārsteidza ar netradicionāliem tērpiem, kas dažiem lika aiz sajūsmas spiegt, vēl citiem – neizpratnē purpināt. Grupas līderi Agnesi Rakovsku, reiz redzētu skatuves ietērpā, aizmirst ir pagrūti – spilgtas krāsas, mākslīgās skropstas un vai ik reizi cita matu krāsa. Agnese, starp citu, piedalījusies gan starptautiskā izpildītāju konkursa „Jaunais vilnis" atlasē, gan raidījumā „Krodziņā pie Paula" (dueti ar Žoržu Siksnu, Niku Matvejevu). Tikpat bagātīgi kā vizuālos izteiksmes līdzekļus grupa izmanto valodu: dziesmas skan latviešu, krievu, angļu valodā un pat franciski un spāniski. Drīz sākšoties kolektīva debijas albuma ierakstīšana. To mūziķi grasās darīt paši, bez lielo ierakstu kompāniju piesaistīšanas. Žanru definēt gan esot pagrūti – absolūta muzikālā eklektika. 7. aprīļa koncertā uzstāsies arī grupa „Rebel Yell" no Rīgas, kas spēlē kopš 2007. gada vasaras.

Veicot aptauju, kāda stila mūzika piesaista sesijas dalībniekus, noskaidrots, ka roks interesē 34 jauniešus, jazz, blūzs un flamenko – 10, alternatīvā mūzika – 9 jauniešus, pops – 2, country – 3, bet dažāda stila mūzika – 44 dalībniekus.

9. aprīlī pulksten 20 interesentiem Madonas kultūras namā spēlēs grupa „Acid Rain" (Rīga), „EPT" (Valmiera), „Medieval Child" (Rīga) un „Smashed Nail Sister" (Tallina). Savukārt 10. aprīlī pulksten 18 ir vērts apmeklēt sesijas noslēguma koncertu. Tajā piedalīsies sesijas dalībnieki ar jaunajiem projektiem, kā arī sesijas meistari, Jolanta Gulbe, Deniss Paškevičs un „Riga Groove Elektro", kā sastāvā darbojas arī Madars Kalniņš, Norberts Skraucis, Kaspars Grigalis. Sesijas noslēguma koncerta konferansjē – Māris Olte.

Autore: INESE ELSIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px