Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Ģitāristi tiekas apmācību sesijā

Redakcija

Autors • 27.03.2008.

Ģitāristi tiekas apmācību sesijā
Burtu lielums

Šonedēļ, kad vispārizglītojošajās skolās rit brīvdienas, Madonas kultūras namā skolu jaunieši no visas Latvijas pulcējušies neformālām mācībām „Ģitāristu sesijā".
Jau vienpadsmito pavasari ar ģitāristiem strādā pieredzējuši mūziķi no Latvijas un ārvalstīm, bet visus kopā pulcē un programmu sakārto pašmāju entuziasts – Imants Pulkstenis.

Otro gadu sesijā piedalās arī bundzinieki. Par viņiem šefību uzņēmies novadnieks Andris Buiķis, viens no pieprasītākajiem un profesionālākajiem bundziniekiem Latvijā, kas vienlīdz aktīvi darbojas gan kā koncertējošs, gan studijas mūziķis. Marta sākumā Andris piedalījās piektā starptautiskā konkursa Sony Jazz Stage 2008 bundzinieku sacensībā, ieguva 1. vietu un Yamaha bungu komplektu.
24. martā, kad notika „Ģitāristu sesijas" atklāšana, uz kultūras nama lielās skatuves kāpa arī sesijas krusttēvs – basists Aleksandrs Sircovs, saukts Murovejs: – Būšu visu nedēļu, nāciet ar jautājumiem, zinu, kā palīdzēt! – jauniešus iedrošināja basģitārists.

Sesto reizi sesijā piedalās talantīgais ģitārists Aleksejs Liapko no Krievijas. – Tādā tempā darbojoties ar jaunatni, drīz Latvija ieņems vadošo vietu ģitāristu pasaulē, – slavēja viesis. – Par Latviju pamazām uzzinās visi, un, manuprāt, ir labi, ka jauni cilvēki draudzējas ar ģitāru, katrā ziņā daudz labāk, nekā ja viņi draudzētos ar alu vai ko stiprāku.

Šogad uz Madonu atbraukuši un sesijā piedalās kopumā 114 dalībnieku, 33 no viņiem ir mūsējie – Madonas rajona jaunieši. Piecas dienas visi rūdās meistarklasēs, iepazīst un pieslīpējas cits citam, veido kopprojektus, lai noslēguma koncertā jau paši kāptu uz lielās skatuves.
– Šī sesija būs īpaši skaniska, jo pašvaldība sarūpējusi dāvanu – februārī durvis vēra atjaunotais kultūras nams, – jauniešiem atgādināja Madonas pilsētas domes pārstāve – galvenā speciāliste izglītības un ārējo sakaru jautājumos Solvita Seržāne.

Šovakar jaunie mūziķi pievienosies klausītāju rindām pianista Vestarda Šimkus klaviermūzikas koncertā. Rīt, 28. martā, sesijas ietvaros notiks iekārtu un tehnoloģiju seminārs „Skaņa, gaisma", uz kuru atbrauks vēl 40 interesentu. Bet sesijas noslēguma koncertā piektdien pulksten 19 aicināti klausītāji, labas mūzikas un improvizācijas gardēži no tuvienes un tālienes. Uzstāsies viesi – Jolanta Gulbe, Deniss Paškevičs, Mr. Neff Irizarry (Somija), Aleksejs Liapko (Krievija), Francis Dove (Jaunzēlande), grupas Medieval Child, The Deep, Manigra, latviešu folkloras kopa „Balsi", meistarklašu vadītāji un dalībnieki. Vakaru vadīs Māris Olte.

Autore: INESE ELSIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px