7. augustā no Madonas uz Aglonu (attēlā) kā ik gadu dosies svētceļotāju grupa.
Šobrīd priesteris Rihards Rasnacis apzina visus, kas vēlas būt šī garīgā svētceļojuma dalībnieki. Tiek meklēts arī šoferis un saimniece, saimnieces palīdze jau pieteikusies.
Svētceļojuma mērķis ir 14.,15. augustā nokļūt starptautiskas nozīmes svētvietā – Aglonas bazilikā -, kur plaši tiks atzīmēti Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki. – Ir pieteikušies arī tādi cilvēki, kas līdz šim nav nākuši uz baznīcu, nav pat kristīti, – komentē priesteris Rihards Rasnacis. – Prognozēju, ka kopumā no Madonas iziesim 40 cilvēku liela grupa.
Arī no Barkavas uz Aglonu tek organizēta svētceļnieku grupa. – Ceļā dosimies 9. augustā, – atklāj Barkavas un Stirnienes draudžu priesteris Daumants Abrickis.
– Pieteikties īpaši aicinu barkaviešus un murmastieniešus. Saimniece mums nav vajadzīga, ēst gatavosim paši, jo grupa būs neliela – labi ja 20 cilvēki. Priesteris uzsver, ka svētceļojums vienmēr dod piepildījumu, katrs cilvēks, kas tajā dodas, no Dieva saņem ko savu. – Mans īpašais nodoms šogad būs par cilvēku atgriešanos pie Dieva, – vaicāts par svētceļojuma personīgo nodomu, atklāj Daumants Abrickis. – Ir cilvēki, kas apmeklē dievnamu, bet ir arī daudzi, kas ceļu uz baznīcu nav atraduši.
Priesteris svētceļojumam aicina pieteikties tos, kas ceļā grib doties ar garīgu nozīmi, nevis baudīt kompāniju vai atpūtu. „Nav viegli iet ap 20 kilometriem dienā, lai nāk tie, kas grib garīgi sakārtoties un palūgt Dievu."
Autors: INESE ELSIŅA
AUTORES foto