Nesen notika kārtējā XXIV Dziesmu un XIV Deju svētku Mākslinieciskās padomes sēde. Tajā tika spriesti jautājumi, kas saistās ar svētku Atklāšanas koncerta režiju un scenogrāfiskajiem risinājumiem, pūtēju orķestru Dižkoncertu, starptautiskās žūrijas sasaukšanu svētku nozaru skatēs, kā arī Dziesmu un deju svētku izdevuma veidošanu.
Atklāšanas koncerta režisore Mirdza Zīvere un scenogrāfs Aigars Ozoliņš iepazīstināja ar koncerta veidošanas galvenajiem mākslinieciskajiem vadmotīviem. Koncerta moto ir „Dziedot dzimu, dziedot augu", un tajā pulcēsies visu koru grupu dziedātāji.
Kopumā Dziesmu un deju svētkos nākamā gada jūlijā pulcēsies nepilni 2000 orķestru dalībnieku no visas Latvijas. 2008. gada 11. jūlijā orķestru Dižkoncerts Doma laukumā ilgs 11 stundu, iezīmējot katra novada īpašo skaistumu. Jānis Puriņš izteica cerību, ka pūtēju orķestru Dižkoncerts ar laiku kļūs par tradicionālu svētku sastāvdaļu.
Autore: INESE ELSIŅA