To, ka Ziemassvētku laikā eglīte mājās ir vajadzīga gan maziem, gan lieliem, apzināmies mēs visi, arī Madonas muzeja darbinieki.
Tomēr mākslas izstāžu organizatore Inese Jakobi aicina aizdomāties par to, ka vislielāko baudu dod gatavošanās svētkiem – radīšanas prieks, apslēptā vēstījuma iešifrēšana, fantāzijas lidojums un gandarījums par varēšanu.
– Ziemassvētkos un Jaunajā gadā galvenā rota ir zaļākā un kuplākā eglīte no meža, kuru mēs koši izgreznojam, – uzsver muzeja darbiniece. – Un tad tā kļūst ļoti līdzīga visām citām svētku eglēm. Kas notiek pēc svētkiem? Mēs eglīti izmetam mēslainē. Labāk būtu palikusi mežā un paaugusies. Vai ne?
Kā alternatīvu dzīvajai eglei Inese Jakobi rosina radīt savu iztēles egli un piedalīties ar to izstādē „Katram sava eglīte". Pasākumā var iesaistīties gan lieli, gan mazi mākslinieki. Tiks gaidītas oriģinālas eglītes – plakanas, apjomīgas, video, audio, un to rotājumi var būt no jebkura materiāla.
– Vēlams pārdomāt, kādā veidā darbs eksponējams, izmantojot Madonas muzeja izstāžu zāļu mansarda iespējas, – piebilst māksliniece. – Izstrādājumus varam novietot uz podesta, uz grīdas, pie sienas, pie griestiem, gaisā un tamlīdzīgi.
Darbus izstādes eksponātu atlasei ikviens var iesniegt līdz 13. decembrim. Darbu izņemšana pēc izstādes slēgšanas paredzēta nedēļas laikā. Autors var piedalīties darba eksponēšanā, sadarbojoties ar muzeja speciālistiem.
Izstādes atklāšana Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs paredzēta 17. decembrī pulksten 16.
Autore: INESE ELSIŅA