Aizvadītajā sestdienā Talsu Sau-leskalna estrādē notika Kurzemes dziesmu svētki, kas tika veidoti kā nākamā gada Vispārējo dziesmu svētku modelēšanas koncerts.
Mūsu rajonu šajā pasākumā pārstāvēja divi kori – Cesvaines jauktais koris un Ērgļu jauktais koris. Tika izdziedāts viss repertuārs, kas paredzēts 2008. gada Dziesmu svētkos, kuru diriģēja visi virsdiriģenti svētku mākslinieciskā vadītāja Māra Sirmā vadībā.
Koncerts izdevās krāšņs un skanīgs. Piedalījās arī Latvijas vadošie deju kolektīvi, kas ar ļoti piemērotu un perfektu horeogrāfiju kuplināja dziesmu atskaņošanu. Spēlēja pūtēju orķestris „Rīga", Liepājas simfoniskais orķestris, uzstājās folkloras kopa „Auļi", „Rīsa zvejnieki" un
„Altera Veritas". Komponists Raimonds Pauls piedalījās savas dziesmas „Manai dzimtenei" atskaņošanā. Virsdiriģents Māris Sirmais centās iesaistīt dziedāšanā arī kuplo koncerta apmeklētāju pulku.
Autore: RITA BRIŅĶE
Cesvaines jauktā kora diriģente
AUTORES foto