No 19. līdz 24. jūlijam Latgalē notiek otrais festivāls Latgales ērģeļu dienas.
Festivāla mērķis ir popularizēt ērģeļspēles kultūru un latviešu ērģeļmākslu, kā arī atbalstīt ērģeļu uzturēšanu un apkopi. Latgales ērģeļu dienas ir iecerētas kā labdarības pasākums, jo ieeja koncertos ir par ziedojumiem.
Festivālā uzstāsies jaunie un talantīgie mūziķi: Diāna Jaunzeme, Iveta Pelše, Ilze Vizule, Ilona Birģele, Jolanta Barinska, Larisa Carjkova, Guna Skrima, Jacinta Bicāne, Ruta Birzule, Ance Purmale, Daiga Maskaļūne, Madara Behmane, Līga Kuzmane, Agnese Urka, Baiba Betlere, Jana Aņisimova, Laura Reksne, Laura Struķe, Jānis Trūps, Ilze Grēvele, Renāte Stivriņa un citi.
Šogad Latgales ērģeļu dienu ietvaros notiks divi īpaši koncerti: 19. jūlijā Daugavpilī muzicēs topošie ērģelnieki — mūzikas vidusskolu audzēkņi, savukārt 22. jūlijā Stirnienē notiks ērģeļu mūzikas nakts koncerts. Šis koncerts plānots Varakļānu novada svētku ietvaros — pēc laicīgās dzīves svētku pasākumiem, ienākot baznīcā, visi aicināti atpūsties un pārdomāt garīgās vērtības.
Pēc koncerta klausītājiem būs iespēja vērot instrumentu demonstrējumus, uzdot jautājumus ērģelniekiem un izmēģināt savus spēkus, iejūtoties ērģelnieka vietā.
— Jūlijs ir tik ļoti karsts, ka tā vien dvēsele alkst tverties vēsumā, — atzīst ērģelniece Ieva Zepa. — Ieplānojiet 22. jūlija vakaru senajos Stirnienes baznīcas mūros, kur varēsit baudīt mūzikas avota spirdzinošo veldzi. Skanēs divas ērģeles, ko spēlēs septiņi ērģelnieki.
Autore: INESE ELSIŅA