Daudziem XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu un XIV Deju svētku dalībniekiem pacilājošos, vienojošos un radošā procesa rezultējošos svētkus šoreiz Rīgā ievadīja krāšņais dalībnieku gājiens. Līdz šim gājiens bija Dziesmu un deju svētku izskaņas laikā, bet šogad svētku organizatori bija nolēmuši tradīciju mainīt.
mes un Latgales tautas mākslas kolektīvu soļa krāšņajā gājienā devās vidzemnieki, to vidū – arī Madonas rajona kori, deju kolektīvi, pūtēju orķestris, kokļu ansamblis, vokālie ansambļi, folkloras kopas, amatierteātri. Kolektīvu pārstāvēto pašvaldību vadītāji bija kopā ar viņiem, un kopumā mūsu rajonu svētkos iznesa un līdz 12. jūlijam vēl pārstāvēs 1089 dalībnieki. Rajona, pilsētu, novadu un pagastu emblēmas, kolektīvu karogi, uzraksti vai emblēmas papildināja tautastērpos, kā arī īpašos svētku aksesuāros uzposušos ļaudis. Pārliecinoši, skaisti un paaudzes vienojoši gājienā sevi parādīja mūsu rajona tautas mākslas kolektīvu saime. No 11. Novembra krastmalas garām Rātslaukumam, pa Kaļķu ielu līdz Brīvības piemineklim un tālāk pa Brīvības ielu līdz Dailes teātrim svētku gājiena maršrutā izgāja XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un XIV Deju svētku gājiena dalībnieki. Kopumā tika veikti apmēram 6 kilometri, kas prasīja gana daudz izturības, spēku, pretim sniedzot rūdījumu un pozitīvas, pacilājošas emocijas.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto