Ir 29. decembra vakars – Lubānas kultūras nama jauktā vokālā ansambļa „Naktsputni" 15 gadu jubilejas koncerts. Klausītāju straumītes kā skudriņas plūst uz pilsētas klubu. Zāle ātri pildās, un redzams, ka visiem vietu nepietiks. Skanot skaļiem aplausiem, zālē ienāk „Naktsputni".
Ansambļa vadītāja Rudīte Kolāte saka nelielu uzrunu un pateicas visiem, kas palīdzējuši ansamblim. Pateicība bijušajiem ansambļa dalībniekiem: Violetai Boičukai, Indulim Mālniekam, pateicība par sadarbību: M. Gruzītim, S. Bērziņai, K. Aumelim, L. Ozoliņai, I. Krauklei.
Vissirsnīgākā pateicība ansambļa dalībnieku ģimenēm. Sākas koncerts, kura repertuārā ir daudz jaunu, nedzirdētu dziesmu. Nemanot paiet koncerta pirmā daļa, kurā izskanējušas desmit dziesmas. Kamēr dalībnieki atpūšas un nomaina kostīmus, mēs, skatītāji, tiekam iepazīstināti ar ansambļa vēsturi, skatot uzņemtos fotoattēlus. Ansambļa dzīve bijusi daudzveidīga. Koncertēts gan dažādos Latvijas novados, gan ārpus Latvijas robežām: Dānijā, Vācijā.
Ansamblis dzied, kā viņi paši saka, visur, kur kolektīvu aicina. Gandrīz droši varu apgalvot, ka „Naktsputni" ir vienīgais tik augstas profesionalitātes pašdarbības ansamblis, kas koncertus sniedz bez maksas. Tādēļ viņu dziedātās dziesmas nāk no sirds un iet uz skatītāju sirdīm, jo balsis nav pārdotas. Viņu popularitāti varētu izteikt vienkārši: viņus gaida gan pilīs, gan būdiņās.
Sākas koncerta otrā daļa, kas veidota romantiskā garā. Dāmas – vakarkleitās, kungi – frakās, uz sejām maskas. Skan Štrausa melodijas, un mūs, klausītājus, pārņem tāda spārnota sajūta.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 08.01.2008.
Autors: IMANTS ZEMBERGS
LIGITAS PĒTERSONES foto