Savu dziedāšanas sezonu šovasar ar braucienu uz skaisto Horvātiju noslēdza vīru koris „Gaiziņš" un sieviešu vokālais ansamblis „Sonante". Tā kā abiem kolektīviem šogad ir jubilejas gads („Gaiziņam" – 35 un „Sonantei" – 5), ar Bērzaunes pagasta padomes un Sauleskalna tautas nama atbalstu kolektīvi ļoti krāšņi varēja nosvinēt savas jubilejas.
Lai nokļūtu saulainajā Horvātijā, nācās šķērsot vairāku valstu robežas un pa autobusa logu vērot Lietuvas, Polijas, Ungārijas un Slovākijas zemi un cilvēkus. Polijas dienvidu skaistajā Krakovā nakšņojām divas reizes, tāpēc to varējām iepazīt nedaudz tuvāk.
Horvātijā, Adrijas jūras krastā, nelielā kūrortpilsētiņā Vodicē dzīvojām četras dienas. Pirmajā dienā apmeklējām pasakaini skaistos Plitvices ezerus. Nemaz nejūtot nogurumu no diezgan garās pastaigas, jūsmojām par dabas krāšņumu. Ūdeņi Horvātijā ir fantastiski – Adrijas jūra, kalnu upes, ezeri, ūdenskritumi… Brīnišķīgu ainavu redzējām arī Krkes dabas parkā, kur peldējāmies pie ūdenskrituma. Savukārt, parka apskates noslēgumā varējām degustēt un iegādāties horvātu pašdarinātos dažādu augļu vīnus, liķierus un stipro rakiju.
Vairāk lasit laikrakstā STARS. 26.06.2007.
Autore: RITA BRIŅĶE
vīru kora „Gaiziņš" diriģente
un sieviešu vokālā ansambļa
„Sonante" vadītāja
Autores foto