„Ģitāristu sesijas 2009" ietvaros notiks tehnoloģiju seminārs „Skaņa, gaisma", kas pagājušajā gadā noritēja veiksmīgi.
Pērn tajā piedalījās 44 kolēģi gan no Rīgas, gan no novadiem. Pamatojums rīkot semināru „Skaņa, gaisma 2" ir situācija, ka par šīm lietām Latvijā runā maz un iemācīties šo amatu LV izglītības iestādes nepiedāvā. Situāciju varētu salīdzināt, piemēram… vai var Latvijā iemācīties futbola vārtsarga profesiju? Šodien kultūras pasākumu organizatoriem neklājas viegli, visbiežāk rocība ir smieklīgs budžets. Bieži vien pieredze un zināšanas var būt efektīvs kvalitātes uzlabošanas līdzeklis skaņu, gaismu izmantošanas jomā. Lai viss izdotos, svarīga ir arī kvalitatīva aparatūra, kas ne vienmēr iepirkta par „lielu naudu", kā arī pieredzējuša un zinoša operatora pirksts. Par šīm lietām tiks runāts seminārā „Skaņa, gaisma 2".
Semināra mērķis ir sniegt informāciju par skaņu un gaismu lietošanas principiem, par iekārtām un to pielietošanu, par skaņu un gaismu apstrādi, terminoloģiju un mūsdienīgām iespējām. Tiks runāts arī par pasākumu rīkošanu, promotēšanu, raideriem, kā arī par televīzijas specifiku. Seminārā būtu ļoti ieteicams piedalīties republikas kultūras namu vadītājiem vai to pārstāvjiem. Šeit satiksies domubiedri. Lekcijas lasīs Einārs Cintiņš („Skatuves sistēmu serviss") – efektīva aparatūras izmantošana minimāliem līdzekļiem; Igors Kadoļčiks – raideri, skaņu proves, termini un skaņu apstrāde, aprīkojums koncertiem; Raimonds Skuruls (Real sound lab) – pieredze pasaules tirgū, aparatūras paraugdemonstrējumi, akustikas mērījumi, darbs ar ekvalaizeri; Aldis Janevics, Ritvars Šakals („Kompānija NA") – gaismu pielietošanas pamati, jaunās tehnoloģijas, piemēri. Semināristiem būs iespējas baudīt „Ģitāristu sesijas 2009" noslēguma koncertu. Vairāk informācijas un noslēguma koncerta programmu skatīt www.madona.lv/gitses.
Autors: IMANTS PULKSTENIS,
„Ģitāristu sesijas 2009" organizators