Līdz 20. jūlijam Madonas muzeja izstāžu zālē skatāma mākslinieka Daiņa Ozoliņa personālizstāde. Ainavas, portreti, mazpilsētu ieliņas – bildes, kas uzbur lauku nesteidzību, mums apkārt mītošo dabas skaistumu it kā ikdienišķās, tomēr blīvas atmosfēras piestrāvotās kompozīcijās.
Dainis Ozoliņš strādā ar akvareli, pasteli, sangīnu. Eļļas glezniecība viņam ir sveša, šo tehniku, studējot Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolā, viņš nav apguvis. Pēc diploma Dainis ir mākslinieciskās kokapstrādes profesionālis.
– Ja Dievs būtu lēmis citādāk, iespējams, būtu pašam sava darbnīca, savi strādnieki un kokapstrādes darbi, – saka Dainis Ozoliņš, piebilstot, ka sakarā ar veselības problēmām ar koku viņš nestrādā, kaut aizmirsis neko no apgūtā nav.
Ķērienu mākslas jomā savulaik audzēknī pamanījusi tēlotājas mākslas skolotāja Valērija Solzemniece. – Divreiz no Murmastienes pamatskolas devos uz rajona tēlotājas mākslas olimpiādi Madonā, – atceras Dainis Ozoliņš. – Vienreiz no olimpiādes atgriezos ar iegūtu pirmo vietu.
Kā skolēns viņš esot piedalījies arī republikāniskajā olimpiādē, kas notika Rīgas lietišķās mākslas vidusskolā. No šī pasākuma saglabājies diploms ar ierakstu par gūtajiem panākumiem republikāniskajā tēlotājas mākslas olimpiādē.
Dainim būtiski, ka skolotāja Valērija Solzemniece viņa izaugsmei sekojusi līdzi arī vēlāk. Par saviem skolotājiem viņš nosauc arī Vladislavu un Elgu Paurus no studiju laikiem Rēzeknē. „Elga Paura Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolā pasniedza akvareļglezniecību, 4. kursā mums pasniedza arī Jānis Unde."
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 21.06.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
LAIMAS GARĀS foto