Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Ciemiņi Madonas mākslas skolā

Redakcija

Autors • 15.05.2009.

Ciemiņi Madonas mākslas skolā
Burtu lielums

30. aprīlī Kultūras un radošās industrijas izglītības centrs (KRIIC) sadarbībā ar Latvijas mākslas un mūzikas skolām organizēja vienotības akciju „Iestādi ideju!".

Akcijas mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību profesionālo mūzikas un mākslas skolu vietai un nozīmei sabiedrībā. Mūzikas un mākslas skolas šobrīd ieņem stabilu vietu Latvijas izglītības un kultūras telpā un aktīvi iesaistās kultūras dzīves procesos ne tikai galvaspilsētā, bet arī reģionos.

Kā gan citādāk, mākslas jaunā sēkla jāsēj arī Madonā!

Tās dienas rīts Madonas mākslas skolā atnāca ar tik gaidīto pavasara sauli, pirmajiem ziediem un daudziem, daudziem smaidīgiem, visu izzināt gribošiem ciemiņiem. Lai arī skolas telpas pašauras, šajā dienā tajās paviesojās ap 130 apmeklētāju. Tā kā šāda veida pasākums notika pirmoreiz, bijām patīkami pārsteigti. Tie bija gan vēl pavisam mazi mākslas baudītāji, gan vecāki, vecvecāki ar saviem bērniem, mazbērniem, gan pamatskolu, vidusskolu audzēkņi. Visvairāk bija mūsu tuvāko kaimiņu no Madonas pilsētas 1. vidusskolas – 3. klašu skolēni ar savām audzinātājām.

Skolas telpās bija apskatāma radošo noslēguma darbu izstāde. Apskatei bija izvietots visu skolas 5. kursu audzēkņu veikums mācību priekšmetos: zīmēšanā, gleznošanā, kompozīcijā, veidošanā, darbā materiālā, mākslas valodas pamatos. Pēc skolas vēstures prezentācijas noskatīšanās daudziem bija pārsteigums, ka mūsu iestāde ir vecākā mākslas skola Latvijā. Pārredzams bija pats darba process, jo varēja apskatīt, ko un kā pašreizējie audzēkņi strādā, kāda ir viņu ikdiena skolā. Kāds lepnums parādījās audzēkņu acīs, kad viņu darbus novērtēja ne tikai skolotāji, bet arī gluži neikdienišķa „žūrija".

Bija aplūkojami vasaras plenēru zīmējumi un gleznojumi, kuros vērīgākie skatītāji atpazina Madonas gleznainās vietas. Paši ciemiņi atminēja to viedo mīklu, ka vislielākā skolotāja mums visiem ir daba. Nav jāmeklē nezin kur, vērīgāk jāieskatās tepat apkārt!

Divtik liels prieks bija par skolas absolventu apciemojumu šajā dienā. Tik tiešām, pārņēma izjūta, ka pirms gadiem sētā mākslas sēkla aug.

Kā top māksla? Cik daudz pacietības, precizitātes, ideju un sava stila izjūtas jāpieliek, lai rastos prieks par labi padarītu darbu, rūdītos raksturs un rastos jautājums: kā tā var? Var, ja mācās, ja dara! Madonas mākslas skolā mācās ne tikai madonieši. Skolā sabrauc bērni no 15 pašvaldībām. Par to vislielākais paldies vecākiem, jo, neraugoties uz dažādām šā laika problēmām, viņi izprot mākslas un kultūrizglītības nozīmīgumu Latvijas jaunatnes izaugsmē nākotnē.

Kas zina, varbūt kādā sirsniņā tieši šajā dienā tika iesēta mākslas sēkliņa, kam jāpalīdz izaugt. Tādēļ 15., 16. maijā gaidām jaunos censoņus uz iestājeksāmeniem.

Autore: DACE BROKA,
direktora vietniece mācību darbā

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px