Līdz 20. aprīlim Madonas muzeja mansardā skatāma fotogrāfa Valtera Poļakova personālizstāde „Cerību laiks". Kā kristiešu Madonna, tik tīra un apgarota, no katras melnbaltās fotogrāfijas uz skatītāju raugās (vai sev zināmos dziļumos slīgst) sieviete mātes cerībās. Šķiet, bildes sev līdzi nes mūzikas skaņas, attīrot skatītāju, liekot aizdomāties un dāvājot brīnumu.
14. martā, klātesot Bērnu un ģimenes lietu ministrijas parlamentārajam sekretāram Pēterim Simsonam, izstādes organizatoriem un fotogrāfam Valteram Poļakovam, Madonas sabiedrība svinēja šīs krāšņās izstādes atvēršanas svētkus.
– Var tikai apbrīnot fotogrāfa ideju – parādīt tik būtisku mirkli cilvēka un visas tautas mūžā, – atzina Bērnu un ģimenes lietu ministrijas parlamentārais sekretārs Pēteris Simsons. – Ministrija šādu iniciatīvu nevar neievērot, un mūsu mērķis – lai izstādi redz pēc iespējas lielāks cilvēku skaits, lai tā aizskar ikviena dvēseles stīgas. Te kopā ir māksla, dvēsele un nākotnes cerība, turklāt labā izpildījumā un filozofiskā veidolā.
Nākotnes projekts
– Mūsu sapnis – lai šo izstādi patiešām redz pēc iespējas vairāk cilvēku, – turpināja izstādes organizētāja, skaistumkopšanas salona „Studija pluss" vadītāja Diāna Strazdiņa. – Gribam apceļot visu Latviju un pabūt arī ārpus tās. Šīs bildes liek aizdomāties par lietām, ko bieži vien esam nolikuši otrajā plānā. Izlasot tekstu, ko katra māmiņa uzrakstījusi par gaidīšanas laiku, redzot šos attēlus, ikviens apstāsimies un aizdomāsimies. Ir lietas, kuras nekad nevar piemirst, jo tā ir mūsu nākotne. Tieši bērni ir tie, kuru dēļ dzīvojam. Starojums, kas nāk no sievietēm mazuļu gaidīšanas laikā, ir neaprakstāms, diemžēl ne visas topošās māmiņas ir tik laimīgas. Ar šo izstādi gribam atbalstīt arī misiju „Pakāpieni", kas izveidojusi aprūpes centru, kurā dzīvo māmiņas bez atbalsta, kuras palikušas vienas – bez vīra, ģimenes, apgādniekiem. Būsim pateicīgi, ja kāds mūsu simboliskajā šūpulī ziedos savu artavu viņām.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 22.03.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto