Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Ceļš uz Madonas mākslas skolu

Redakcija

Autors • 18.07.2008.

Ceļš uz Madonas mākslas skolu
Burtu lielums

Jau drīz Madonas mākslas skolā uz pārbaudījumiem pulcēsies tie pusaudži, kas līdzās vispārizglītojošās skolas priekšmetiem vēlas dzīvi iekrāsot dažādām krāsām un mākslinieciskām prasmēm.

Jaunajā mācību gadā ceļu uz mākslas telpu nolēmuši mērot arī pāris šīs skolas šāgada absolventu. To apliecināja viņi paši, kad tikāmies jauniešu noslēguma darbu izstādē brīdi pirms izlaiduma.

– Sākumā bija grūti pierast pie lielās slodzes un laika patēriņa, – par skolas gaitām mākslas skolā stāsta Anete Mugureviča no Barkavas. – Patstāvīgi braukt uz Madonu sāku 5. klasē. Kad iestājos Madonas mākslas skolā, mamma vēl strādāja Anglijā, bet, tā kā abas māsīcas bija mācījušās mākslas skolā, nolēmu, ka arī es to varēšu. Pēdējos 2 gadus pārgāju mācīties Madonas Valsts ģimnāzijā, tad darbi likās vieglāk veicami: atbraucu uz ģimnāziju; kad stundas beidzās tur, nācu pastrādāt uz šejieni.

Anetes noslēguma darba tēma ir „Manas mājas". Lielformāta tušas zīmējumos atveidota tēliem bagāta kompozīcija.
– Šajās mājās Barkavā dzīvoju kopš dzimšanas, – tēmas izvēli pamato meitene. – Darbā gribēju parādīt gan ēkas vēsturisko pusi – tā būvēta 1931. gadā, gan skaisto dabu. Agrāk šai mājā bija muiža, to būvēja mans vectēvs. Tieši tāpēc zīmēju vecvectēva pulksteni, pīpi, aku, atslēgas. Darba vadītāja bija kursa audzinātāja Vija Toča un direktors Haralds Dirnēns.

Vaicāta, vai iegūtās prasmes noderēs nākotnē, Anete saka: – Šī izglītība noteikti palīdzēs maniem sapņiem. Mācīties skolā sāku ar mērķi – iet tālāk un studēt arhitektūru. Tā kā ģimnāziju vēl neesmu beigusi, rudenī nākšu papildus mācīties arī mākslas skolā.

– Bija gan viegli, gan grūti, bet ļoti patika, – savu pieredzi Madonas mākslas skolā raksturo 5. kursa absolvente Zanda Lapsiņa. – Valsts ģimnāzijā šogad beidzu 10. klasi, tāpēc noteikti līdz 12. klasei nākšu un papildus mācīšos dažus priekšmetus arī mākslas skolā. Mani interesē darbs materiālā un gleznošana. Nākotni ar mākslu nedomāju saistīt, vēlos studēt svešvalodas.
Zanda Lapsiņa audzinātājas Vijas Točas vadībā piedalījās arī starptautiskā konkursā „Ēģipte bērnu acīm", ko organizēja Ēģiptes kultūras ministrija. Viņas darbs tika veikts monotipijas tehnikā, to izmantojot netradicionāli (skolotājai Točai patīk darbs ar netradicionālām tehnikām, un ar to labā nozīmē viņa „saslimdina" savus audzēkņus). Konkursā Zanda ieguva 2. vietu, sudraba medaļu un īstu ēģiptiešu rokassprādzi ar dabisko akmeni. Mākslas skolas izlaidumā skolas direktors šīs balvas jaunietei pasniedza.

Vairāk lasiet laikrakstā STASRS. 19.07.2008.

Autore: INESE ELSIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px